kpb

Dojrzałe Kino: Cudowny chłopak (przedpremierowo!)

środa, 17 stycznia 2018, godz. 11.00  

 

  

 

W środę, 17 stycznia, ponownie spotkamy się w Dojrzałym Kinie. Zapraszamy dojrzałych widzów na przedpremierowy pokaz filmu Cudowny chłopak - poruszającej opowieści o chłopcu, który chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd.

 

Cudowny chłopak Stephena Chbosky'ego to ekranizacja bestsellerowej powieści autorstwa R.J. Palacio, która wzruszyła i rozbawiła miliony czytelników na całym świecie. Julia Roberts, Owen Wilson i Jacob Tremblay (młody gwiazdor znakomitego Pokoju) w porywającej opowieści o tym, że niełatwo być innym.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:  

CUDOWNY CHŁOPAK | WONDER
reż. Stephen Chbosky, USA 2017, 113'

Nagrody BAFTA 2018: nominacja do nagrody za najlepszą charakteryzację

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5. klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w chłopcu siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

 

ZWIASTUN:

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       

 

 

 

PARTNERZY:

  
            

     

 
       

  

Bookmark and Share

archiwum