kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Dusza i ciało (przedpremiera!)

czwartek, 11 stycznia 2018, godz. 23.15

 

 

W czwartek, 11 stycznia, odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie przedpremierowo nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie film Dusza i ciało cenionej węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi. To oryginalna historia miłosna, która urzeka subtelnością, humorem i niezwykłym podejściem do tematu alienacji.

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 26 stycznia 2018 roku.

 

Gospodarzem spotkania będzie Patrycja Jabłońska - studentka I roku filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Bilety dla studentów: 11 zł.

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE: 

DUSZA I CIAŁO | TESTRŐL ÉS LÉLEKRŐL
reż. Ildikó Enyedi, Węgry 2017, 116’

MFF w Berlinie 2017: Złoty Niedźwiedź dla najlepszego filmu, Nagroda Jury Ekumenicznego, Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Europejskie Nagrody Filmowe 2017: najlepsza aktorka (Alexandra Borbély)
Camerimage 2017: Złota Żaba (Máté Herbai)
MFF w Sydney 2017: najlepszy film
MFF w Mumbaju 2017: Nagroda Publiczności

Od chwili gdy Maria zostaje kontrolerem jakości w rzeźni w Budapeszcie, zaczynają się zakulisowe szepty. W czasie lunchu w sterylnej kantynie młoda kobieta siada samotnie. Podchodzi do swojej pracy poważnie i ściśle przestrzega przepisów. Jej świat składa się z liczb i danych, które wryły się w jej pamięć od dzieciństwa. Jej szef, trochę starszy od niej Endre, to również spokojny człowiek. Stopniowo zaczynają się poznawać. Odkrywają nie tylko braterstwo dusz, ale nawet to, że mają takie same sny. Ostrożnie próbują sprawić, by się spełniły.

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


        

  

     

        

Bookmark and Share

archiwum