kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Tamte dni, tamte noce

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
TAMTE DNI, TAMTE NOCE (reż. Luca Guadagnino
)
sobota, 27 stycznia 2018, godz. 10.00
Kino Pod Baranami

 

 

W sobotę, 27 stycznia, zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów.  W programie pokaz nominowanego do trzech Złotych Globów i czterech Oscarów filmu Tamte dni, tamte noce w reżyserii Luki Guadagnino. Bilety dla uczniów tylko 10 zł!

 

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

 

Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

 

W ramach grudniowego spotkania zobaczymy Tamte dni, tamte noce - nowy film Luki Guadagnino (Nienasyceni, Jestem miłością). Tp wielokrotnie nagradzana, sensualna opowieść o porywach pierwszej miłości rozgrywająca się na włoskim wybrzeżu. Na ekranie Timothée Chalamet, którego zobaczymy w tym roku również w filmie Lady Bird, oraz Armie Hammer (Kryptonim U.N.C.L.E., The Social Network).

Gospodynią spotkania będzie Nina Ferdek - uczennica klasy o profilu fotograficzno-filmowym w XXIV LO w Krakowie.

 

Zapraszamy!

 

BILETY dla uczniów: 10 zł 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

O FILMIE:

TAMTE DNI, TAMTE NOCE | CALL ME BY YOUR NAME
reż. Luca Guadagnino, Włochy/Francja/Brazylia/USA 2017, 132'

Oscary 2018: 4 nominacje - najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Timothée Chalamet), najlepszy scenariusz adaptowany (James Ivory), najlepsza piosenka oryginalna (Sufjan Stevens "Mystery of Love")
Złote Globy 2018: 3 nominacje - najlepszy dramat, najlepszy aktor w dramacie (Timothée Chalamet), najlepszy aktor w roli drugoplanowej (Armie Hammer)
Nagrody BAFTA 2018: 4 nominacje - najlepszy film, najlepszy aktor w roli pierwszoplanowej (Timothée Chalamet), najlepszy scenariusz (James Ivory) i nominacja do nagrody Davida Leana za reżyserię (Luca Guadagnino)
Critics Choice 2018: najlepszy scenariusz adaptowany (James Ivory)

Satelity 2018: 3 nominacje - najlepszy aktor drugoplanowy (Armie Hammer), najlepszy scenariusz adaptowany (James Ivory)
Nagrody Film Independent: 6 nominacji
Nagrody Amerykańskiego Instytutu Filmowego 2017: film roku
MFF w Berlinie 2017: nominacja do nagrody Teddy
Festiwal Filmów LGBTQ+ Chéries-Chéris w Paryżu 2017: Grand Prix
Nagrody Gotham 2017: najlepszy film fabularny, najlepsza przełomowa rola aktorska (Timothée Chalamet)
Nagrody National Board of Review 2017: przełomowa rola (Timothée Chalamet)

Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką – Marzią. Cieszy go każda chwila spędzona w willi, zwłaszcza że za kompana ma swego ojca, szanowanego profesora specjalizującego się w greko-romańskiej kulturze, oraz matkę Annellę, tłumaczkę, która uczy chłopaka rozkoszować się kulturą i przyrodą Włoch. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem. Obycie i wykształcenie oraz talent Elia sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z dorosłym, w pełni ukształtowanym mężczyzną, a jednak wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć – zwłaszcza w obcej mu dotąd dziedzinie – miłości. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze.

 

ZWIASTUN:

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum