kpb

Happy End - pokaz przedpremierowy #2

HAPPY END (reż. Michael Haneke)
- pokaz przedpremierowy #2

piątek, 29 grudnia 2017, godz. 20.45
Kino Pod Baranami

 

 

W piątek, 29 grudnia, zapraszamy na kolejny przedpremierowy pokaz filmu Happy End - najnowszego dzieła Michaela Haneke, jednego z najbardziej cenionych austriackich reżyserów.

 

Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy. Z jednej strony Happy End  to zbiór ikonicznych motywów pojawiających się w kinie austriackiego mistrza (międzypokoleniowy konflikt, dysfunkcyjna rodzina, przemoc, której ofiary zjawiają się w najmniej spodziewanym momencie, władza technologii). Z drugiej zaś – brutalna diagnoza stanu Europy, stawiana w sposób szokujący, ale i zaskakująco zabawny. To także elektryzujące ekranowe spotkanie Hanekowskich gwiazd: Isabelle Huppert gra rolę głowy bogatej rodziny, natomiast Jeana-Louisa Trintignant oglądamy w roli jej ojca.

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 19 stycznia 2018 roku.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

 

O FILMIE:

HAPPY END | HAPPY END
reż. Michael Haneke, Austria/Francja/Niemcy, 108'

MFF w Cannes 2017: konkurs główny
FF w Monachium 2017: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu zagranicznego
FF w Sydney 2017: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu

Isabelle Huppert, Jean-Lous Trintignant oraz Mathieu Kassovitz w najnowszym filmie mistrza światowego kina, dwukrotnego laureata Złotej Palmy, twórcy Miłości i Białej wstążki. Happy End to trzymający w napięciu współczesny thriller psychologiczny, którego bohaterowie to wielopokoleniowa mieszczańska rodzina. Facebook, smsy i maile wywołują w jej życiu lawinę dramatycznych wydarzeń. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum