kpb

Baranki w Pieluchach: Wojna płci

czwartek, 21 grudnia 2017, godz. 11.00

 

 

W czwartek (21 grudnia) zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na pokaz filmu Wojna płci opowiadającego o legendarnym pojedynku tenisowym pomiędzy Billie Jean King a Bobbym Riggsem. W rolach głównych wystąpili Emma Stone i Steve Carrell.

 

Bilety: 13 zł

 

O FILMIE: 

WOJNA PŁCI | BATTLE OF THE SEXES

reż. Valerie Faris, Jonathan Dayton, Wielka Brytania/USA 2017, 122'


http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9244_0.jpg

W dobie rewolucji seksualnej i rozwoju ruchu kobiecego - w 1973 roku - odbył się mecz tenisowy między liderką światowych rankingów Billie Jean King (Stone) a byłym mistrzem i znanym kanciarzem Bobbym Riggsem (Carell). Starcie okrzyknięto walką płci i było najchętniej oglądanym widowiskiem sportowym w historii – zgromadziło przed telewizorami 90 milionów widzów. King i Riggs walczyli ze sobą na korcie, a w życiu prywatnym każde z nich toczyło swoje własne boje. Skryta Billie Jean miała u swego boku kochającego męża, który zachęcał ją do walki o równe prawa dla obu płci, zmagała się jednak z prawdą o własnej seksualności. Z kolei Riggs – jeden z pierwszych celebrytów – walczył z nałogiem hazardowym, za który płaciła jego żona Priscilla (Shue). Zaryzykował wszystko, stawiając na jedną kartę całą swą reputację, by pokazać światu, że stać go na tryumfalny powrót. Zawodnicy zafundowali widzom kulturowy spektakl, który wykraczał poza kort i wywołał dyskusję, którą prowadzimy po dziś dzień.

 

ZWIASTUN:

 

 

O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.   

 

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg

PARTNERZY:

  
                           

    
                   

Bookmark and Share

archiwum