kpb

AUDIOMOVIE - testy aplikacji z audiodeskrypcją

AUDIOMOVIE - testy aplikacji mobilnej
z audiodeskrypcją i ścieżką lektorską

Kino Pod Baranami
19-20 grudnia 2017


http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9330_0.jpg

19 i 20 grudnia
o godz. 13.00 zapraszamy na testy aplikacji AUDIOMOVIE w Kinie Pod Baranami. To specjalna aplikacja mobilna, która pozwoli osobom niewidomym i słabowidzącym samodzielnie uczestniczyć w seansach kinowych. Audiodeskrypcję odsłuchają na własnym smartfonie bez konieczności wypożyczania sprzętu z kina. Z kolei osoby starsze i wszyscy, którzy nie lubią czytać napisów będą mogli uruchomić na swoim telefonie ścieżkę lektorską.


W ramach testów w Kinie Pod Baranami zaprezentujemy krótki film What Happens While z aplikacją, a potem zaprosimy do udziału w ankiecie. Testy potrwają około 40 minut.

Osoby zainteresowane udziałem w testach prosimy o zgłoszenia na adres mailowy: fundacja@siodmyzmysl.org lub telefonicznie: 691 22 36 89

AUDIOMOVIE to system do obsługi audiodeskrypcji i audionapisów przygotowany na potrzeby seansów kinowych, pokazów festiwalowych i telewizji. Korzystać z niego będą mogły przede wszystkim osoby z dysfunkcją wzroku, ale także osoby starsze i te, którym czytanie napisów kinowych sprawia trudność.
Projekt finansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Innowacje Społeczne.
Bookmark and Share

archiwum