kpb

18 FFN: Filmowy spacer po Krakowie z Etą Hox

sobota, 9 grudnia 2017, godz. 23.00
Klub Betel (pl. Szczepański 3)

 


fot. Basia Habieda

 

W sobotni wieczór wspólnie z Off Radio Kraków zapraszamy do Klubu Betel (pl. Szczepański 3) na afterparty w ramach 18. Festiwalu Filmu Niemego. Eta Hox - DJ-ka i dziennikarka radiowa zagra do pochodzących sprzed 100 lat krótkich dokumentalnych filmów o Krakowie.

 

WSTĘP WOLNY

 

ETA HOX

DJ-ka, promotorka i dziennikarka radiowa związana z krakowskim kolektywem Deep Impact oraz OFF Radiem Kraków.
Przygodę z muzyką rozpoczęła od kolekcjonowania płyt winylowych. Niedługo później zaczęła grać na sesjach soundsystemowych oraz prowadzić autorską audycję muzyczną Dub Senses w stacji Radiofonia. Aktualnie w swoich setach balansuje między ambientem, dronem, dub-techno a szybszym i bardziej tanecznym deep techno, za każdym razem precyzyjnie układając muzykę w hipnotyczną historię.
Wraz z kolektywem Deep Impact zaprosiła do Krakowa blisko stu DJów i producentów z Polski oraz zagranicy. Supportowała swoimi setami takich przedstawicieli sceny klubowej jak Xhin, Fluxion czy Samuel Kerridge.

 

O FILMACH:

FILMOWE OBRAZY STAREGO KRAKOWA | FILM IMAGES OF OLD KRAKOW
PL 1913-1929, 64’

Pionierzy polskiego filmu dokumentalnego uwiecznili na taśmie filmowej zarówno ważne wydarzenia, takie jak obchody setnej rocznicy śmierci ks. Józefa Poniatowskiego czy procesję Bożego Ciała, jak i codzienność królewskiego miasta. Widzowie będą spacerować po krakowskich plantach i Lasku Wolskim z początku XX wieku, sprawdzą jak wówczas działała gazownia miejska i Zakład Oczyszczania Miasta. Pojadą pierwszym tramwajem i dadzą się ponieść magii krakowskiej księżycowej nocy.

 

ORGANIZATORZY:


     

 

MECENASI:


           

 Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych               Europa Cinemas

         

PARTNERZY:


      

               

 

PATRONI:   

         

 

         

 

                

 


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
 
 

Bookmark and Share

archiwum