kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Człowiek z magicznym pudełkiem

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
CZŁOWIEK Z MAGICZNYM PUDEŁKIEM, reż. Bodo Kox

sobota, 21 października 2017, godz. 10.00

 


fot. Bartosz Mrozowski/Alter Ego Pictures/Człowiek z magicznym pudełkiem

 

W sobotę, 21 października, zapraszamy na kolejne Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. W programie Człowiek z magicznym pudełkiem - najnowszy film Bodo Koxa z udziałem Piotra Polaka i Olgi Bołądź. Bilety dla uczniów tylko 10 zł!

 

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

 

Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

 

W ramach październikowego spotkania SMAKu młodzi kinomani zobaczą film  Człowiek z magicznym pudełkiem - romans science-fiction w reżyserii Bodo Koxa. Najnowsze dzieło twórcy Dziewczyny z szafy to niezwykła historia miłości, która pokonuje wszelkie granice czasoprzestrzeni. W rolach głównych wystąpili Piotr Polak i Olga Bołądź, którym partnerują m.in. Wojciech ZielińskiArkadiusz Jakubik i Agata Buzek. Autorem muzyki do filmu jest nagrodzony podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni Sandro Di Stefano. Scenariusz autorstwa Bodo Koxa otrzymał specjalne wyróżnienie w prestiżowym konkursie konkursie ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego na festiwalu w Cannes.

 

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem. Gospodynią spotkania będzie Gabriela Maciejasz - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego.

 

Nie może Was zabraknąć!

 

BILETY dla uczniów: 10 zł 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

O FILMIE:

CZŁOWIEK Z MAGICZNYM PUDEŁKIEM | CZŁOWIEK Z MAGICZNYM PUDEŁKIEM
reż. Bodo Kox, Polska 2017, 106'


fot. Bartosz Mrozowski/Alter Ego Pictures/Człowiek z magicznym pudełkiem

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: udział w konkursie głównym, najlepsza muzyka (Sandro Di Stefano)
MFF w Cannes 2017: specjalne wyróżnienie za scenariusz w konkursie ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego

Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama (Piotr Polak) lepsze jutro było… wczoraj. Dotknięty zanikiem pamięci bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. XX wieku.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

UCZESTNICY O SMAKu:

"Trudno mi znaleźć argumenty, które mogłyby przemawiać przeciwko SMAK-owi, może pomijając wczesną porę spotkań. Więc jeśli tylko uwielbiasz kino, lubisz atmosferę kin studyjnych i nie przeszkadza Ci wczesna pora spotkań, to SMAK jest czymś dla Ciebie. Nawet jeśli lubisz kino tylko od czasu do czasu, to warto po prostu przyjść i przekonać się na własnej skórze, czy taka konwencja Ci odpowiada, czy też nie."

Olga Filip, II LO w Krakowie

Zachęcamy do lektury całej relacji na stronie
 

Bookmark and Share

archiwum