kpb

Baranki w Pieluchach: Ptaki śpiewają w Kigali

czwartek, 5 października 2017, godz. 11.00

 

 

W czwartek (5 października) zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na pokaz filmu Ptaki śpiewają w Kigali - nagrodzonego Srebrnymi Lwami na festiwalu w Gdyni dzieła Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze.

 

Bilety: 13 zł

 

O FILMACH: 

PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI | PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI
reż. Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze, Polska 2017, 113'

Festiwal Filmowy w Gdyni 2017: Srebrne Lwy (Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze), najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca (Eliane Umuhire, Jowita Budnik), najlepszy montaż (Katarzyna Leśniak)
MFF w Karlowych Warach 2017: nominacja do Kryształowego Globu, nagroda dla najlepszej aktorki (Jowita Budnik, Eliane Umuhire)
MFF w Locarno 2016: Nagroda FIRST LOOK

 

Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik) – polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Anna umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski. Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, kobieta decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.   

 

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

PATRONI MEDIALNI
:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    


PARTNERZY:

  
                           

    
                      

Bookmark and Share

archiwum