kpb

W międzyczasie - pokaz w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

W MIĘDZYCZASIE (reż. P. Brzenczek, A. Błaszczyk)
- pokaz specjalny

środa, 23 sierpnia 2017, godz. 19.00
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

W środę, 23 sierpnia, zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na kolejny pokaz filmu W międzyczasie - dokumentu koncentrującego się na fenomenie starego, europejskiego szlaku prowadzącego do grobu św. Jakuba – do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

 

Agnieszka Błaszczyk i Paweł Brzenczek postanowili przejść ponad 600 km odnogą portugalską szlaku do Santiago de Compostela, aby znaleźć odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę pcha ludzi w tak długą i męczącą drogę. Na swojej trasie spotkali wędrowców z Francji, Holandii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Norwegii czy Boliwii. Ich zmagania na szlaku komentują osoby o trzech różnych perspektywach postrzegania drogi: filozof dr Marcin Fabjański, ksiądz prof. Józef Bremer oraz podróżnik Łukasz Supergan. Tak powstał zrealizowany przez podróżników intymny dokument
W międzyczasie. To niezwykła, efemeryczna opowieść o drodze i jej oddziaływaniu na człowieka i jego sposób myślenia.

 

Pokaz filmu odbędzie się w środę, 23 sierpnia, w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12).

 

Pokaz odbędzie się w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12).

 

BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online.

 

O FILMIE:

W MIĘDZYCZASIE | W MIĘDZYCZASIE
reż. Paweł Brzenczek, Agnieszka Błaszczyk, Polska 2017, 55'

Film przyjmuje kilka perspektyw – w jednej z nich widz podąża wraz z twórcami filmu z Lizbony w Portugalii do oddalonego o prawie 700 kilometrów Santiago de Compostela. Kolejne kilometry odbijają piętno na bohaterach filmu – zarówno cielesne jak i duchowe. Wątki reportażowe ubogacone zostają epizodycznymi wypowiedziami pielgrzymów, którzy przemierzyli camino oraz osób, które przybliżą idee szlaku i samej drogi. Wśród osób komentujących poczynania bohaterów filmu zobaczymy: ks. prof. Józefa Bremera, filozofa Marcina Fabjańskiego oraz podróżnika Łukasza Supergana.

 

ZWIASTUN:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

                    

Bookmark and Share

archiwum