kpb

Dojrzałe Kino: Sully

środa, 4 stycznia 2017, godz. 11.00

 

 

W środę (4 stycznia) o godz. 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na pierwszy pokaz Dojrzałego Kina w Nowym Roku! W programie Sully - najnowszy film Clinta Eastwooda (Snajper, Gran Torino).

 

W roli głównej wystąpił znakomity Tom Hanks (Most szpiegów) jako kapitan „Sully” Sullenberger, który w styczniu 2009 roku posadził uszkodzony samolot na zimnych wodach rzeki Hudson, ratując życie ponad 150 pasażerom. Partnerują mu m.in. Aaron Eckhart (Między światami) oraz Laura Linney (Niewinna). 

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 13 zł

 

O FILMIE:

SULLY | SULLY 

reż. Clint Eastwood, USA 2016, 96'

(in English with Polish subtitles)

Obraz przedstawia prawdziwe wydarzenia, które rozegrały się w zimny styczniowy dzień w 2009 roku, oraz ich konsekwencje.

Niedługo po starcie z nowojorskiego lotniska LaGuardia klucz dzikich gęsi zderza się z samolotem rejsowym linii lotniczych US Airways o numerze lotu 1549. W wyniku kolizji oba silniki przestają działać na wysokości zaledwie 850 metrów, zmuszając samolot do awaryjnego lądowania na rzece Hudson. Jest to zdarzenie bez precedensu. Na pokładzie samolotu znajdowało się 150 pasażerów i pięciu członków załogi, jednak nikt nie zginął — ani w powietrzu, ani w wodzie. Po incydencie, który szybko zyskał miano "Cudu na rzece Hudson", uznany pilot z wieloletnim doświadczeniem, który wykazał się opanowaniem w obliczu potencjalnej katastrofy, był wielokrotnie wzywany do składania zeznań w obronie własnych czynów przed amerykańską Narodową Radą Bezpieczeństwa Transportu. Mimo że opinia publiczna i media zgodnie uznały kapitana "Sully'ego" Sullenbergera za bohatera i wychwalały go za wyjątkowe umiejętności lotnicze, w czasie śledztwa zostały ujawnione fakty, które mogły zniszczyć jego reputację i karierę.

 

ZWIASTUN:
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
          

Bookmark and Share

archiwum