kpb

Klient - pokaz przedpremierowy

czwartek, 22 grudnia 2016, godz. 19.00

 

 

 

W czwartek, 22 grudnia, zapraszamy na przedpremierowy pokaz thrillera psychologicznego Klient w reżyserii Asghara Fahradiego.

Twórca Rozstania i tym razem wystawia bohaterów swojego filmu na próbę, żeby odkryć ich prawdziwą naturę. Podczas zbliżającego się rozdania Złotych Globów, film będzie walczył m.in. o nagrodę za najlepszy film zagraniczny. W roli głównej wystąpił Shahib Hosseini, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes.

 

BILETY:

20 zł (normalny)

14 zł (ulgowy)

12 zł (senior)

 

O FILMIE:

KLIENT | THE SALESMAN | FORUSHANDE
reż. Asghar Farhadi, Iran/Francja 2016, 125’

(with Polish and English subtitles)

Oscary 2017: najlepszy film nieanglojęzyczny
Złote Globy 2016: udział w konkursie na najlepszy film zagraniczny
MFF w Cannes 2016: najlepszy aktor (Shahib Hosseini), najlepszy scenariusz (Asghar Farhadi)
Nagrody National Board Review 2016: najlepszy film zagraniczny


Dobry film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. Farhadi, twórca cenionego Rozstania, wziął sobie do serca radę Hitchcocka i dokładnie takie jest jego najnowsze dzieło: to mistrzowsko zagrany, perfekcyjnie zrealizowany thriller psychologiczny. Naprawdę zaczyna się od trzęsienia ziemi. W pierwszej scenie młode małżeństwo budzi się w środku nocy w swoim mieszkaniu w Teheranie, cały dom się trzęsie. Bohaterowie muszą się w pośpiechu ewakuować. W wyniku dramatycznego, nieprzewidywalnego rozwoju akcji ich postawy zostają wystawione na próbę. Napięcie, jakie osiąga Farhadi w finałowych minutach filmu, jest trudne do zniesienia. Laureat Złotego Niedźwiedzia i Oscara jest mistrzem kina realistycznego, niepokojącego, przenikliwego. Tworzy duszną atmosferę, wytrąca swoich bohaterów z poczucia bezpieczeństwa i obserwuje, jak zachowują się, kiedy słabnie w nich samokontrola, gdy do głosu dochodzą uprzedzenia, strach i złość.

Bookmark and Share

archiwum