kpb

Śmietanka towarzyska - seans przedpremierowy

sobota, 6 sierpnia 2016, godz. 18.15W sobotę, 6 sierpnia, zapraszamy na seans przedpremierowy Śmietanki towarzyskiej (Café Society), nowej komedii romantycznej napisanej i wyreżyserowanej przez Woody’ego Allena. Akcja rozgrywa się w latach 30. ubiegłego stulecia, a jej tłem są modne kluby nocne, eleganckie przyjęcia i malownicze zakątki Nowego Jorku i Los Angeles.

Twórca O północy w Paryżu zebrał na planie aktorską śmietankę Hollywood: w filmie występują Jesse Eisenberg (The Social Network, Głośniej od bomb), Steve Carell (Foxcatcher, Big Short), Kristen Stewart (Sils Maria) oraz Blake Lively (Wiek Adaline).

BILETY:
20 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (seniorzy)


ŚMIETANKA TOWARZYSKA | CAFÉ SOCIETY
reż. Woody Allen, USA 2016, 96’ (premiera: 12 sierpnia 2016)

MFF w Cannes 2016: film otwarcia

Bobby (Jesse Eisenberg) jest wrażliwym romantykiem z Bronxu. Licząc na spełnienie marzeń o wielkiej karierze, wyrusza w podróż do Los Angeles, gdzie zaczyna pracę u swojego wujka Phila (Steve Carrell) - agenta topowych gwiazd Hollywood. Na miejscu poznaje piękną sekretarkę Vonnie (Kristen Stewart). Chłopak bez pamięci zakochuje się w dziewczynie, nie wiedząc jeszcze, że ta znajomość wywróci jego życie do góry nogami.

Śmietanka towarzyska to film zanurzony w kinie, co u autora Purpurowej róży z Kairu nie jest niczym nowym. Ale jak to jest, że układanka motywów znanych tworzy tak świeżą, śmieszno-melancholijną całość? Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Opowieść bezpretensjonalna, pełna uroku i mądra. Barbara Hollender, Rzeczpospolita

Śmietanka towarzyska ma w sobie humor, inteligencję, polot i styl, o które nie podejrzewalibyśmy już Allena. Poza tym ma też dobry scenariusz i aktorów, od których trudno oderwać wzrok. Artur Zaborski, Wirtualna Polska

Bookmark and Share

archiwum