kpb

Baranki w pieluchach - Zjednoczone Stany Miłości


czwartek, 4 sierpnia 2016, godz. 11.00W czwartek, 4 sierpnia, zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na kameralny wielki film - Zjednoczone Stany Miłości. Kobiece kino, mistrzowsko wyreżyserowane przez Tomasza Wasilewskiego (Płynące wieżowce), nagrodzone Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie.

BILETY: tylko 12 zł 


ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCIUNITED STATES OF LOVE 
reż. Tomasz Wasilewski, Polska 2016, 104'

MFF w Berlinie 2016: Srebrny Niedźwiedź za najlepszy scenariusz
Festiwal Filmów Polskich "Wisła" w Moskwie 2016: wyróżnienie jury
Valletta Film Festival 2016: najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka - Dorota Kolak

Jest początek 1990 roku. Mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Nowy świat w transformacji budzi w nich lęki, ale też wyzwala tłumione pragnienia.

Agata, młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną - prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza, jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic.

Kawałek dobrego kina, przywołujący na myśl skojarzenia z estetyką i emocjonalną tonacją rumuńskiej nowej fali. Dawid Myśliwiec, Film.org.pl

Przedstawiając w Zjednoczonych Stanach Miłości cztery niezwykle samotne kobiety uwięzione w pułapce niespełnionej miłości i tłamszące swoje uczucia pod kredowobiałymi twarzami, Tomasz Wasilewski podsumowuje w pewien sposób ponad dwie dekady naszej polskiej wolności. Urszula Lipińska, Stopklatka.pl

Zjednoczone Stany Miłości to efekt pracy szybko dojrzewającego młodego filmowca, mówiącego silnym głosem, podany w ostrej wizualnie formie. Stephen Dalton, The Hollywood Reporter  

Film wyświetlany z angielskimi napisami.
| The film will be shown with English subtitles.
O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro. Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Mamy Cafe (ul. Karmelicka 52).PATRONI MEDIALNI
:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    


PARTNERZY:


                              

                       
Bookmark and Share

archiwum