kpb

Baranki w Rumunii 2016

BARANKI W RUMUNII
(pokaz towarzyszący 9. Festiwalowi Kultury Rumuńskiej)

niedziela, 15 maja 2016, godz. 11.00
Specjalna odsłona cyklu Baranki Dzieciom, towarzysząca 9. Festiwalowi Kultury Rumuńskiej w Krakowie!

Wyświetlimy wybrane odcinki legendarnego rumuńskiego serialu animowanego dla dzieci pt. Miaunel i Bălănel, a po seansie zachęcamy do udziału w warsztatach plastycznych Sztukolotni, które przybliżą maluchom bogactwo rumuńskiej kultury.


W PROGRAMIE:

MIAUNEL I BĂLĂNEL | MIAUNEL ŞI BĂLĂNEL 
reż. Horia Ştefănescu, Zaharia Buzea, Artin Badea, Rumunia 1974-1982, 45’
+ zajęcia plastyczneW roku 1974 w rumuńskiej telewizji pojawił się krótki film Magiczne bąbelki Zaharia Buzea, który dał początek serii Miaunel i Bălănel. Bajka opowiada o przyjaźni między psem i kotem. Szczeniak Bălănel i kotek Miaunel przyszli na świat, nie wiedząc, że z natury powinni się kłócić. Tymczasem żyją w zgodzie, co więcej, są najlepszymi przyjaciółmi i wspólnie przeżywają wiele przygód. Historia przyjaźni między tymi dwoma zwierzakami spodobała się dziecięcej publiczności tak bardzo, że do 1982 roku powstało aż 60 odcinków tej serii.

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi zagadnieniami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię oraz poznają świat sztuki i techniki. Zajęcia poprowadzi współzałożycielka Sztukolotni, animatorka kultury związana z Cricoteką, Justyna Mazur.

BILETY: tylko 10 zł!


(PROGRAM 9. Festiwalu Kultury Rumuńskiej)
(PROGRAM letniej edycji cyklu Baranki Dzieciom)
(
FANPAGE na Facebooku)


KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami dziewięciokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

W tym roku Kino otrzymało też tytuł Miejsca Najbardziej Przyjaznego Maluchom wśród krakowskich kin z racji jubileuszowej, dziesiątej edycji akcji.

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!PARTNERZY CYKLU

                           

    


CYKL POLECAJĄ:

CzasDzieci.pl           

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl       

Bookmark and Share

archiwum