kpb

Francuskie Rendez-Vous: Zrobiliśmy to śpiewająco


FRANCUSKIE RENDEZ-VOUS
- pokazy filmów pod patronatem Instytutu Francuskiego:
 
ZROBILIŚMY TO ŚPIEWAJĄCO (reż. David André)
środa, 24 lutego 2016, godz. 19.15Wspólnie z Instytutem Francuskim zapraszamy na pokaz niezwykłego dokumentu muzycznego Zrobiliśmy to śpiewająco w reżyserii Davida André. Projekcja filmu w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami odbędzie się w środę, 24 lutego, o godz. 19.15.

Dokument Zrobiliśmy to śpiewająco to społecznie zaangażowany film muzyczny, którego bohaterami i współtwórcami są młodzi ludzie. Opowiada burzliwą, choć jednocześnie poetycką historię grupy nastolatków z Boulogne-sur-Mer, niewielkiego miasta na północy Francji, boleśnie dotkniętego przez upadek przemysłu. Piosenki do filmu zostały skomponowane przy udziale młodzieży i wnoszą do niego elementy marzeń, magii i humoru.

Film zostanie pokazany w oryginalnej, francuskiej wersji językowej z polskimi napisami.


O FILMIE:

ZROBILIŚMY TO ŚPIEWAJĄCO | CHANTE TON BAC D'ABORD
reż. David André, Francja 2014, 82’

Dokumentalna historia grupy przyjaciół z klasy maturalnej, którzy mieszkają w Boulogne-sur-Mer. Miasto boleśnie odczuwa skutki kryzysu finansowego – rośnie bezrobocie, upadają miejsca pracy, ludziom zaczyna brakować pieniędzy. Film pokazuje, jak młodzi ludzie, którzy dopiero wstępują w dorosłość, konfrontują swoje marzenia i wyobrażenia o przyszłości z rzeczywistością. Czy mimo unoszącego się w powietrzu widma kryzysu i obaw ich rodziców uda im się zrealizować swoje plany?

Dokument, który uwodzi i fascynuje. Le Monde
Perła. Doceniłby go sam Jacques Demy. L'Humanité
Mocny i nowatorski (...), wspaniale zrealizowany. Télérama


BILETY:
14 zł
11 zł
(dla posiadaczy karty Instytutu Francuskiego)


FRANCUSKIE RENDEZ-VOUS, czyli pokazy filmów pod patronatem Instytutu Francuskiego w Krakowie, to inicjatywa, której celem jest prezentowanie najciekawszych filmów kinematografii francuskiej - zarówno najnowszych produkcji, jak i klasyki filmowej.
Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w środowe wieczory. Wszystkie filmy są wyświetlane w oryginalnej francuskiej wersji językowej, z polskimi napisami. Organizatorzy zapraszają amatorów kina francuskiego, widzów francuskojęzycznych, a także adeptów języka Moliera. Bilety dla posiadaczy karty Instytutu Francuskiego - tylko 11 zł!
ZWIASTUN (z angielskimi napisami):

Bookmark and Share

archiwum