kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Spotlight


czwartek, 11 lutego 2016, godz. 23.00W czwartek, 11 lutego, zapraszamy na pokaz jednego z oscarowych faworytów, Spotlight Toma McCarthy'ego - opowieść o kulisach dziennikarskiego śledztwa, które wstrząsnęło Ameryką.

Wprowadzenie do filmu wygłosi Marcel Pieczonka, student I roku psychologii UJ. Interesuje się psychologią sądową, dobrą książką oraz, oczywiście - kinem.

Spotykamy się jak zwykle wieczorową porą, rozkręcamy się kawą i herbatą, przysłuchujemy się krótkiemu wprowadzeniu i oglądamy... Po seansie posilamy się kanapkami i rozmawiamy do białego rana :) Na koniec w klubie Betel czeka na nas bania za free. Bilety: tylko 10 zł!

BILETY dla studentów: tylko 10 złSPOTLIGHT | SPOTLIGHT
reż. Tom McCarthy, USA 2015, 128'

6 nominacji do Oscara: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka w roli drugoplanowej - Rachel McAdams, najlepszy aktor w roli drugoplanowej - Mark Ruffalo, najlepszy scenariusz oryginalny - Josh Singer i Tom McCarthy, najlepszy montaż
3 nominacje do Złotych Globów: najlepszy film - dramat, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz


Dziennikarze śledczy gazety „Boston Globe” dotarli do przerażających i szokujących danych na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim, składającej się z ponad 70 księży. Historia zbulwersowała świat w 2002 roku. Ale odkrycia dziennikarzy były zaledwie wierzchołkiem góry lodowej...

Tuż po objęciu stanowiska, nowy szef „Globe’a”, Marty Baron (Liev Schreiber), kieruje dziennikarzy do zajęcia się sprawą księdza oskarżonego o seksualne wykorzystywanie dzieci na przestrzeni 30 lat. Świadomi delikatności i społecznego oddźwięku, jaki będzie wiązał się ze skandalem, reporterzy zagłębiają się w sprawę. Zespół tworzą: Walter „Robby” Robinson (Michael Keaton), Sacha Pfeiffer (Rachel McAdams), Michael Rezendes (Mark Ruffalo) oraz Matt Carroll (Brian d’Arcy James).
Po seansie - bania za free w Betel Klub (Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


PARTNERZY:

              

      


PATRONI:

    

         

Bookmark and Share

archiwum