kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Zjawa


czwartek, 4 lutego 2016, godz. 22.00W czwartek, 4 lutego, zapraszamy na pokaz nominowanego do dwunastu Oscarów najnowszego filmu twórcy Birdmana z udziałem Leonarda DiCaprio.

Wprowadzenie do filmu wygłosi Mateusz Słowik, student III roku filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach, członek Stowarzyszenia All In UJ.

Spotykamy się jak zwykle wieczorową porą, rozkręcamy się kawą i herbatą, przysłuchujemy się krótkiemu wprowadzeniu i oglądamy... Po seansie posilamy się kanapkami i rozmawiamy do białego rana :) Na koniec w klubie Betel czeka na nas bania za free. Bilety: tylko 10 zł!

BILETY dla studentów: wyjątkowo 14 złZJAWA | THE REVENANT
reż. Alejandro González Iñárritu, USA 2015, 156'

12 nominacji do Oscara, w tym: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor pierwszoplanowy - Leonardo DiCaprio, najlepszy aktor drugoplanowy - Tom Hardy, najlepsze zdjęcia - Emmanuel Lubezki, najlepszy montaż
3 Złote Globy: najlepszy film - dramat, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor w dramacie - DiCaprio
- nominacja: najlepsza muzyka - Ryuichi Sakamoto i Carsten Nicolai

Rok 1822. Legendarny podróżnik i odkrywca Hugh Glass zostaje brutalnie zaatakowany przez niedźwiedzia i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie. Aby przeżyć, musi zmierzyć się morderczą zimą i zdradą swego najbliższego przyjaciela (Tom Hardy - Mad Max: Na drodze gniewu), który porzuca go z dala od cywilizacji bez nadziei na ratunek. Dzięki niezwykłej sile woli Glass pokonuje przeciwności losu, by odnaleźć siebie i wymierzyć sprawiedliwość wrogom.

Iñárritu pokazuje Glassa jako człowieka, którym kieruje nie tylko chęć przetrwania, ale i zemsty. Ranny i na granicy śmierci stanął na nogi i rozpoczął długą i trudną podróż przez niesprzyjającą dzicz zamieszkiwaną przez obce plemiona. Glass staje się zjawą - człowiekiem, który wrócił zza grobu. Marzyłem o zrobieniu tego filmu przez pięć lat. To pełna emocji, intrygująca, niewyobrażalna historia o człowieku, który w wyniku cierpienia fizycznego rozwija się duchowo. Zależało mi na autentyzmie, dlatego kręciliśmy ten film w bardzo trudnych warunkach i przeżyliśmy niezwykłą przygodę - mówi reżyser.

Surowy, chropawy, przeszywający zimnem do szpiku kości film, o którym nie będzie łatwo zapomnieć. Film.org.pl

To film perfekcyjnie wykonany z genialnymi zdjęciami, bezbłędnymi aktorami, dobrze wyreżyserowany i napisany. Wirtualna Polska
Po seansie - bania za free w Betel Klub (Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


PARTNERZY:

              

      


PATRONI:

    

         

Bookmark and Share

archiwum