kpb

Dojrzałe kino - Dziewczyna z portretu


środa, 3 lutego 2016, godz. 11.00W środę (3 lutego) o godzinie 11.00 zapraszamy na pokaz nominowanego do czterech Oscarów filmu Dziewczyna z portretu - niezwykłą historię miłosną zainspirowaną życiem artystów Einara i Gerdy Wegener (Eddie Redmayne i Alicia Vikander), których małżeństwo i praca zostają poddane próbie, kiedy Einar odkrywa w sobie kobietę.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila widzom drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Gospodarzem cyklu filmowych spotkań seniorów jest pani redaktor Maria Malatyńska, która wygłosi krótką prelekcję do filmu, a po projekcji poprowadzi dyskusję

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl .

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku! 

BILETY dla seniorów: tylko 12 zł!


DZIEWCZYNA Z PORTRETU | THE DANISH GIRL
reż. Tom Hooper, Wielka Brytania/Niemcy/USA 2015, 120'

4 nominacje do Oscara: najlepszy aktor pierwszoplanowy - Eddie Redmayne, najlepsza aktorka drugoplanowa - Alicia Vikander, najlepsza scenografia, najlepsze kostiumy
3 nominacje do Złotych Globów: najlepsza aktorka w dramacie - Vikander, najlepszy aktor w dramacie - Redmayne, najlepsza muzyka - Alexandre Desplat
MFF w Wenecji 2015: konkurs główny


Nowy film zdobywcy Oscara Toma Hoopera (Jak zostać królem), w którym w rolach głównych zobaczymy nagrodzonego Oscarem za Teorię wszystkiego Eddiego Redmayne’a i Alicię Vikander (Ex Machina).

Poruszająca opowieść o niezwykłej parze duńskich artystów - Gerdzie i Einarze Wegenerach. Gerda była utalentowaną rysowniczką i malarką, największą popularność przyniosły jej prace o charakterze erotycznym. Na pewnym etapie jej kariery do obrazów i rysunków w kobiecym przebraniu zaczął jej pozować mąż - Einar. Stało się to początkiem wielkiej transformacji mężczyzny, który odkrył w sobie kobietę.

Einar Wegener jest pierwszym znanym przypadkiem chirurgicznej zmiany płci (1930 rok). Po transformacji stał się Lili Elbe. Na każdym etapie zmiany wiernie towarzyszyła mu Gerda.

Piękna, ludzka, poruszająca filmowa biografia. Telegraph

Po raz kolejny Redamyne udowadnia, że jest rewelacją. The Daily Beast

Vikander prezentuje wstrząsający wachlarz emocji. The Timeszrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum