kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Twarz anioła


SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
w ramach projektu Bądź bardziej. Spotkania z kulturą
- pokaz filmu TWARZ ANIOŁA (reż. Michael Winterbottom) 

sobota, 20 czerwca 2015, godz. 10.00

Zapraszamy na dziesiąte spotkanie SMAKu! Przed wakacyjną przerwą zapraszamy na pokaz filmu TWARZ ANIOŁA, inspirowanego głośnym procesem młodej Amerykanki, Amandy Knox, w którym media wydały wyrok na długo przed sądem. Obraz Michaela Winterbottoma to także próba wniknięcia w prawdziwą naturę tworzenia filmów i opowiadania filmowej historii.

Seans poprzedzi krótkie wprowadzenie. Prelekcję wygłosi Tytus Wilam, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego.

Po pokazie - jak zwykle - zapraszamy do rozmowy o filmie :)

(strona wydarzenia na Facebooku: TUTAJ)Twarz anioła to historia zbrodni i głośnego procesu widziana oczami wrażliwego filmowca, który otrzymał zlecenie zrobienia filmu sensacyjnego, jakiego sam Winterbottom nigdy by nie zrealizował.

Film oparty jest na kontrowersyjnej i prawdziwej historii "pięknej morderczyni", która stała się celebrytką, znaną jako "Foxy Knoxy". Do rozsławienia jej historii przyczyniła się amerykańska reporterka (w tej roli Kate Beckinsale) i jej książka Angel Face. W filmie występują także 23-letnia modelka Cara Delevingne oraz najpopularniejszy obecnie niemiecki aktor, Daniel Brühl.SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich szkół średnich, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać filmy z bieżącego repertuaru i - w luźnej atmosferze - o nich rozmawiać.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

Spotkania Młodych Amatorów Kina odbywają się w ramach projektu Bądź Bardziej. Spotkania z kulturą, który bierze udział w olimpiadzie "Zwolnieni z teorii”.


BILETY dla uczniów: TYLKO 10 zł


O FILMIE: 

TWARZ ANIOŁA | THE FACE OF AN ANGEL
reż. Michael Winterbottom, Hiszpania/Wielka Brytania/Włochy 2015, 100’

Toskania. Po zabójstwie brytyjskiej studentki sąd skazuje współlokatorkę zamordowanej oraz jej włoskiego przyjaciela na długie więzienie. Wśród zainteresowanych procesem pięknej Amerykanki jest Thomas - niedawno rozwiedziony reżyser. Przy pomocy dziennikarki zajmującej się sprawą, Thomas przygotowuje się do nakręcenia filmu o „pięknej morderczyni”, która stała się celebrytką znaną jako „Foxy Knoxy”. Rzeczywistość okazuje się ciekawsza niż tania sensacja opisana w prasie.


ZWIASTUN:


PARTNERZY:


    
Bookmark and Share

archiwum