kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Magical Girl

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Magical Girl, reż. Carlos Vermut
czwartek, 18 czerwca 2015, godz. 22.45W czwartek, 18 czerwca o godzinie 22.45, zapraszamy studentów na film Magical Girl w reżyserii Carlosa Vermuta - skonstruowaną jak łamigłówka opowieść, wciągającą widza do gry i do samego końca trzymająca w napięciu.

Scope50 to nowatorski projekt, w ramach którego Gutek Film zaprosił 50 widzów z całej Polski do obejrzenia 10 najnowszych europejskich produkcji, które nie trafiły jeszcze do polskich kin. Zazwyczaj to dystrybutor decyduje o tym, która produkcja trafi do kin. Tym razem decyzja należała do widzów, którzy ocenili wszystkie filmy i wybrali najlepszy - Magical Girl. Wśród grupy uczestników Scope50 był Kamil Klamut, student dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, autora bloga "Krakow movie". To właśnie on wygłosi prelekcję przed pokazem filmu.Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.

5 pieczątek z Nocnikowego pokazu, daje 6 wejście na Nocnik gratis.

Za okazaniem biletu z nocnikowego seansu
- bania za free w Betel Klub
(Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


MAGICAL GIRL | MAGICAL GIRL
reż. Carlos Vermut, Hiszpania 2014, 127'

MFF w San Sebastian 2014: Złota Muszla, najlepszy film; najlepsza reżyseria
Hiszpańskie Nagrody Filmowe Goya 2015: najlepsza aktorka - Bárbara Lennie
- 5 nominacji: najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszy aktor - Luis Bermejo, najlepszy aktor drugoplanowy - José Sacristán, najlepszy debiut aktorski - Israel Elejalde   

Kiedy trzynastoletnia Alice zapada na ciężką chorobę, jej ojciec Luis - bezrobotny nauczyciel literatury - postanawia zrobić wszystko, by ją uszczęśliwić. Przypadkowo odkrywa jej wpis w pamiętniku, gdzie dziewczyna wyjawia swoje największe marzenie. Spełnienie go okazuje się jednak kosztowne i przekracza możliwości finansowe Luisa. Wtedy przypadek stawia na jego drodze Barbarę, piękną młodą kobietę o burzliwej przeszłości, oraz Damiana, emerytowanego nauczyciela skrywającego mroczną tajemnicę. Luis, Barbara i Damian wplątują się w grę, w której każdy ruch pociągnie za sobą nieodwracalne konsekwencje, a skrajne emocje do końca walczyć będą z rozumem...

Pedro Almodóvar
uznał film nie tylko za najlepszy hiszpański film roku, ale także za jeden z najlepszych hiszpańskich obrazów początku XXI wieku:

Ten film z każdą godziną i dniem staje się coraz lepszy. Vermut wspaniale prowadzi aktorów, którzy zresztą są znakomici, szczególnie Bàrbara Lennie. Jako scenarzysta zaskakuje każdą sekwencją, wprowadzając niespodziewane zwroty akcji. W ostatniej części filmu wydaje się, że nic już nie może nas zaskoczyć. Na 20 minut przed końcem byłem przekonany, że film zabrnie w ślepą uliczkę, bo nic nie będzie w stanie dorównać pierwszej połowie opowieści. A jednak - zakończenie jest fantastyczne! Vermutowi udaje się ponownie nas zaskoczyć, doskonale pointując całą opowieść, co zawsze jest najtrudniejsze. Dla mnie Magical Girl to objawienie hiszpańskiego kina początku XXI wieku. Gorąco polecam ten film!

Reżyser o filmie: W Magical Girl wykorzystałem znany z kina noir klasyczny motyw szantażu, aby opowiedzieć o miłości, pożądaniu i ciemnej stronie każdego człowieka. O odwiecznym konflikcie emocji i rozumu. W filmie znalazła się scena, w której jeden z bohaterów wyjaśnia, dlaczego w Hiszpanii walki byków są wciąż powszechnie akceptowane. Hiszpania jest rozdarta między emocjami a racjonalnością, i z tego konfliktu rodzi się fascynacja pojedynkiem instynktów z rozumem, który można oglądać na arenach. Magical Girl wyrosła z obsesji na punkcie tej walki - odwiecznej walki, która ma miejsce w każdym człowieku.

Najbardziej zaskakujący, oryginalny i niepokojący hiszpański film ostatniego roku. Cineuropa

Spędzicie na krawędzi kinowego fotela cały seans, na przemian wydając zduszone okrzyki przerażenia i szoku oraz śmiejąc się z niedowierzaniem. Ten film na długo zostanie w waszych głowach, nawet jeśli będziecie chcieli bardzo o nim zapomnieć. The Film Stage

PARTNERZY:

              

  


PATRONI:

      

    

Bookmark and Share

archiwum