kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Eden (przedpremiera!)

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Eden, reż. Mia Hansen-Løve
czwartek, 21 maja 2015, godz. 22.45W czwartek, 21 maja, o godzinie 22.45 zapraszamy studentów na przedpremierowy pokaz filmu Eden - elektryzującą, pulsującą tanecznym bitem opowieść o podróży młodego człowieka w dorosłość, inspirowaną historią duetu Daft Punk.

Wprowadzenie do filmu wygłosi Katarzyna Panas, studentka filmoznawstwa UJ, członek stowarzyszenia All In UJ.Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.

5 pieczątek z Nocnikowego pokazu, daje 6 wejście na Nocnik gratis.

Za okazaniem biletu z nocnikowego seansu
- bania za free w Betel Klub
(Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


EDEN | EDEN
reż. Mia Hansen-Løve, Francja 2014, 131’ - przedpremierowo! 

MFF w San Sebastian 2014: nominacja do Złotej Muszli

Paul nie widzi świata poza muzyką. Jest młodym paryskim DJ-em, który rozpoczyna karierę w tym samym czasie co duet Daft Punk. Żyje pełną piersią: kluby, imprezy, podróże, pierwsze miłości, seks, narkotyki i szaleństwa młodości. Jednak to muzyka jest dla Paula wszystkim - jedyną miłością, prawdziwą pasją, sposobem na zabawę, szczęście i spełnienie. Na fali popularności nowego klubowego brzmienia szybko zyskuje rozgłos, a jego życie zmienia się w nieustająca imprezę. Kolejne romanse, kolejne kluby, kolejne próby pozostania wiernym sobie i swojej pasji - po latach Paul wciąż nie widzi świata poza muzyką. Świat muzyki przestał jednak zauważać jego.

W filmie w roli Paula zobaczymy Félixa de Givry. W Edenie występują także Brady Corbet (Funny Games, Turysta) i Greta Gerwig, która wystąpiła wcześniej w filmie Woody'ego Allena Zakochani w Rzymie i Frances Ha. Duet Daft Punk sportretowali Vincent Lacoste i Arnaud Azoulay.

Reżyserka filmu, Mia Hansen-Løve, zdobyła nagrodę specjalną jury na MFF w Cannes w roku 2009 za film Ojciec moich dzieci. Scenariusz filmu wspólnie z reżyserką napisał jej brat, DJ, Sven Hansen-Løve, którego historia była inspiracją do powstania obrazu. Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter, czyli duet Daft Punk, wspierali powstanie filmu od samego początku i stali się jego muzycznymi patronami.

Reżyserka o filmie: Uważam, że historia French Touch oddaje specyfikę mojego pokolenia, pokolenia lat 90. Coś w niej lepiej podsumowuje tamtą dekadę niż jakikolwiek inne wydarzenie kulturalne czy polityczne. Sven często mówi, że młodzież wtedy była hedonistyczna. Ja przypominam sobie również uczucie niewinności, niebywałą świeżość w podejściu do świata i życia, obecną w muzyce Daft Punk.

W Edenie usłyszymy największe klubowe przeboje ostatnich 20 lat. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się utwory: Daft Punk, Jaydee, Frankie Knuckles, The Orb, Joe Smooth, Jabberwocky i Rosie Gaines.

PARTNERZY:

              

  


PATRONI:

      

    

Bookmark and Share

archiwum