kpb

Dojrzałe Kino - Wiek Adaline (przedpremierowo!)W środę (6 maja) o godzinie 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na przedpremierowy pokaz filmu Wiek Adaline - pełną rozmachu opowieść o miłości przekraczającej granice czasu.

W każdą środę około godziny 11.00 zapraszamy na Dojrzałe Kino - cykl spotkań skierowany do seniorów, podczas których mają okazję obejrzeć jedną z kinowych premier, wysłuchać prelekcji i podyskutować o dobrym filmie. Oczekiwanie na seans umila drobny poczęstunek: kawa, herbata i ciasteczka.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

Blog prowadzony przez uczestników cyklu: www.dojrzalekino.pl


Bilety dla seniorów: tylko 12 zł

środa, 6 maja 2015, godz. 11.00


WIEK ADALINE | THE AGE OF ADALINE
reż. Lee Toland Krieger, USA 2015, 110’ - przedpremierowo! 

Pełna rozmachu opowieść o miłości, która przekracza granice czasu.

Urodzona na początku XX wieku piękna Adaline jako młoda kobieta ulega wypadkowi, na skutek którego przestaje się starzeć. To, co wydaje się spełnieniem marzeń o nieśmiertelności, z czasem przynosi dramatyczne konsekwencje.

Adaline musi się ukrywać przed władzami, które chcą poddać ją eksperymentom. Wciąż podróżując, zmieniając tożsamość, traci kontakt ze starzejącymi się najbliższymi. Ta pełna dramatycznych wydarzeń podróż przez życie Adaline trwa przez niemal cały XX wiek. Pewnego dnia samotna Adaline znajduje miłość, dla której warto wyrzec się nawet nieśmiertelności. Ale czy to możliwe?

W rolę Adaline wciela się Blake Lively (Miasto złodziei, Savages: ponad bezprawiem, serial Plotkara), która już po pierwszej lekturze scenariusza wiedziała, że trafiła na opowieść jedyną w swoim rodzaju: „Nie umiałam odłożyć tego scenariusza na bok, siedziałam nad nim jak urzeczona i musiałam go jak najszybciej dokończyć. Czytałam go jak najlepszą powieść, pełną romantycznych uniesień oraz czegoś, co mogę jedynie określić życiową poezją”. Aktorka występuje na ekranie w wielu stylizacjach reprezentujących różne dekady - od lat 20. XX wieku aż do czasów współczesnych. Oszałamiające kostiumy zaprojektował dom mody Gucci.

Na ekranie zobaczymy także Michiela Huismana (Dzika droga, seriale Treme, Orphan Black, Gra o tron) w roli Ellisa, ukochanego Adaline, Harrisona Forda i Kathy Baker jako jego rodziców oraz nagrodzoną Oscarem Ellen Burstyn - 80-letnią córkę Adaline. 

zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

          


PARTNERZY:

          

     

            
        
Bookmark and Share

archiwum