kpb

Dobry Wieczór Filmowy - Piotr Szczepański

Piotr Szczepański zadebiutował trzy lata temu znakomitym dokumentem Generacja C.K.O.D. (Grand Prix na Krakowskim Festiwalu Filmowym). W najbliższy piątek do kin wchodzi jego pełnometrażowy debiut, Aleja Gówniarzy. Z tej okazji zapraszamy na Dobry Wieczór z filmami Piotra Szczepańskiego!

Dobry Wieczór Filmowy odbędzie się w piątek, 13 kwietnia. Start o 21.15!


Bilet na 2 filmy: 20 zł
Bilet na samą Generację C.K.O.D. : 10 zł


W programie:

21.15 ALEJA GÓWNIARZY | ALEJA GÓWNIARZY
reż. Piotr Szczepański, Polska 2007, 87’Aleja Gówniarzy to określenie jednej z głównych ulic w Łodzi, Alei Włókniarzy, na której odbywają się nocne wyścigi samochodowe.
Gówniarz: 1) nastoletni chłopiec, do którego czuje się niechęć, nienawiść, odrazę; 2) mężczyzna, który zachowuje się w sposób nierozsądny lub nieodpowiedzialny; 3) posp. z niechęcią o dziecku lub młodym chłopaku.

Akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednej weekendowej nocy w Łodzi między godziną 19.19 a 5.23. Ostatnie godziny przed wyjazdem do Warszawy w poszukiwaniu pracy zamieniają się dla Marcina w poszukiwanie zagubionego telefonu komórkowego. W ich trakcie zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę szuka swojej byłej dziewczyny - Kasi. Będą się mijać w nocnej Łodzi aż do kulminacji o świcie…

Aleja Gówniarzy to pierwszy od czasu Ziemi Obiecanej Andrzeja Wajdy film o Łodzi. Trochę czasu minęło.
Zobacz kim są potomkowie Lodzermenschów.

Opowieść o ucieczce, miłości i poszukiwaniu swojego miejsca.

Na soundtracku tylko łódzkie kapele - Cool Kids of Death, O.S.T.R., NOT, L.Stadt i wielu innych…


22.45 GENERACJA C.K.O.D. | GENERACJA C.K.O.D.
reż. Piotr Szczepański, Polska 2004, 55’Grand Prix - Złoty Lajkonik na Krakowskim Festiwalu Filmowym 2004 

Obserwacja dwóch lat z życia zespołu Cool Kids of Death, okrzykniętego parę lat temu rewelacją na polskiej scenie muzycznej. Kamera towarzyszyła członkom zespołu we wszystkich najważniejszych wydarzeniach, śledząc jak z osób prywatnych stali się gwiazdami. Film jest także próbą opowiedzenia o mechanizmach rządzących mediami i popkulturą, o kreacji wizerunku scenicznego, o tym jak ten wizerunek zaczyna żyć własnym życiem. To pośrednio także film o pokoleniu ludzi urodzonych w latach 70-tych, które Kuba Wandachowicz - lider zespołu nazwał w głośnym artykule w Gazecie Wyborczej Generacją Nic.

Znakomicie przyjęty dokument Piotra Szczepańskiego otrzymał Złotego Lajkonika (nagroda dla najlepszego polskiego filmu w konkursie) na Krakowskim Festiwalu Filmowym 2004.

Bookmark and Share

archiwum