kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Dumni i wściekli

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Dumni i wściekli, reż. Matthew Warchus
czwartek, 19 marca 2015, godz. 22.45W czwartek, 19 marca, o godz. 22.45 zapraszamy na Dumnych i wściekłych Matthew Warchusa, laureata Brytyjskiej Nagrody Filmowej BAFTA za najlepszy debiut.

Prelekcję poprowadzi Kamil Klamut - studiuje dziennikarstwo, bloguje o filmach jako Kraków movie, lubi Króla Lwa.Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.

5 pieczątek z Nocnikowego pokazu, daje 6 wejście na Nocnik gratis.

Za okazaniem biletu z nocnikowego seansu
- bania za free w Betel Klub
(Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


DUMNI I WŚCIEKLI | PRIDE
reż. Matthew Warchus, Wielka Brytania 2014, 120'

MFF w Cannes 2014: światowa premiera, Queer Palm
Złote Globy 2015 - nominacja: najlepsza komedia/musical 
Brytyjskie Nagrody Filmowe BAFTA 2015: najlepszy debiut brytyjski
- nominacje: najlepszy film brytyjski, najlepsza aktorka drugoplanowa - Imelda Staunton
Brytyjskie Nagrody Filmów Niezależnych 2014: najlepszy film brytyjski, najlepsza aktorka drugoplanowa - Imelda Staunton, najlepszy aktor drugoplanowy - Andrew Scott

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym!

Dumni i wściekli to film o zderzeniu i połączeniu dwóch zupełnie odmiennych światów, które stały się ofiarami prześladowań, opresji i społecznych uprzedzeń. To historia dwóch społeczności, które łączą siły przeciwko wspólnemu wrogowi.

Mówiąc wprost - jeden z najlepszych filmów tego roku. San Francisco Chronicle

Ten film sprawi, że popłaczecie się ze wzruszenia i śmiechu, a po seansie będziecie chcieli urządzić paradę, albo chociaż imprezę, jakby to był rok 1984. Empire

PARTNERZY:

              

  


PATRONI:

      

    

Bookmark and Share

archiwum