kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Sils Maria


SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina
w ramach projektu Bądź bardziej. Spotkania z kulturą
- pokaz filmu SILS MARIA (reż. Olivier Assayas)

sobota, 21 marca 2015, godz. 10.00

Zapraszamy na siódme spotkanie SMAKu, organizowane w ramach projektu Bądź Bardziej. Spotkania z Kinem

W programie projekcja filmu Sils Maria uznanego francuskiego reżysera Oliviera Assayasa, który opowiada historię trzech fascynujących kobiet, granych przez gwiazdy współczesnego kina: Juliette Binoche, Kristen Stewart i Chloë Grace Moretz.

Prelekcję wygłosi Aleksandra Musiał, uczennica V Liceum im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Po seansie - jak zwykle - zapraszamy do rozmowy o filmie :)

Fanpage wydarzenia: Facebook.comSils Maria to jeden z najlepszych francuskich filmów minionego roku. Laureat prestiżowej nagrody Louisa Delluca, nominowany do Złotej Palmy w Cannes.

W rolach głównych na ekranie aktorki reprezentujące trzy aktorskie pokolenia. Marię Enders zagrała nagrodzona Oscarem Juliette Binoche, znana z wybitnych kreacji w filmach Kieślowskiego, Haneke i Szumowskiej. Partneruje jej osiemnastoletnia Chloë Grace Moretz, jedna z najciekawszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia, znana z filmów Tima Burtona i Martina Scorsese, oraz Kristen Stewart, której światową popularność przyniósł występ w sadze Zmierzch - tutaj w wychwalanej przez krytykę, najdojrzalszej roli w swojej karierze, uhonorowanej Cezarem - nagrodą przyznawaną przez francuską Akademię Filmową, odpowiednikiem amerykańskiego Oscara. Stewart jest pierwszą amerykańską aktorką, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie.


SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich szkół średnich, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać filmy z bieżącego repertuaru i - w luźnej atmosferze - o nich rozmawiać.

Dlaczego SMAK? Przede wszystkim z powodu naszych oczekiwań wobec kina. Nie wystarcza nam zwykły multipleks, w którym po seansie widzowie jedynie wyrzucają do kosza puste kubełki po popcornie. Jako młodzi odbiorcy stwierdziliśmy, że chcemy mieć możliwość do dyskusji, wspólnej refleksji nad tematami, które poruszają twórcy filmowi - mówi pomysłodawczyni spotkań Aleksandra Musiał z V LO - Dzięki Kinu Pod Baranami możemy wspólnie realizować nasze oczekiwania. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do naszej grupy!

Pokazy filmowe dla młodzieży odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

Spotkania Młodych Amatorów Kina odbywają się w ramach projektu Bądź Bardziej. Spotkania z kulturą, który bierze udział w olimpiadzie "Zwolnieni z teorii”.


BILETY dla uczniów: TYLKO 10 zł


O FILMIE:

SILS MARIA | CLOUDS OF SILS MARIA
reż. Olivier Assayas, Francja/Szwajcaria/Niemcy 2014, 124'

MFF w Cannes 2014: oficjalna selekcja, konkurs główny
Nagroda Louis Delluca 2014: najlepszy film
Francuskie Nagrody Filmowe Cezary 2015:
najlepsza aktorka drugoplanowa - Kristen Stewart
- 5 nominacji: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka - Juliette Binoche, najlepsza aktorka drugoplanowa - Kristen Stewart, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsze zdjęcia

Wybitna aktorka u szczytu sławy. Pewna siebie, a jednocześnie delikatna. Czuła i wymagająca. Zawsze w ruchu, w drodze z jednego planu filmowego na kolejny. Z jednego końca świata na drugi.

Kilka dni, które nieoczekiwanie spędzi w Alpach w towarzystwie swojej młodej asystentki, a zarazem jedynej przyjaciółki i powiernicy, pozwoli jej na nowo zrozumieć siebie. Pod wpływem serii drobnych zdarzeń, spotkania z dawnym partnerem i kochankiem, konfrontacji z przeszłością, intymnych rozmów Maria Enders będzie gotowa zagrać największą życiową role. Samą siebie.

Piękny film z udziałem zachwycającego aktorskiego tria.
Voici

Poruszająca refleksja na temat sukcesu, upływu i kruchości czasu osadzona w środowisku aktorek.
Ouest France


ZWIASTUN:


PARTNERZY:


    
Bookmark and Share

archiwum