kpb

Baranki Dzieciom - kwiecień 2007

BARANKI DZIECIOM to cykl pokazów dla naszych najmłodszych Widzów, na które zapraszamy także Rodziców!

Kwietniowe projekcje będą odbywać się w sobotę i w niedzielę o godz. 10.30.

W kwietniu zaprezentujemy filmy:
O KSIĘŻNICZCE JUTRZENCE I LATAJĄCYM SZEWCU,
BAJKA O SMOKU I PIĘKNEJ KRÓLEWNIE
oraz OCH! PAMPALINI!!!

Filmy w polskiej wersji językowej.

Bilety: tylko 5 zł !
Dzieci poniżej 5 lat z opieką dorosłych - gratis
 


sobota i niedziela (14 i 15 kwietnia), godz. 10.30

O KSIĘŻNICZCE JUTRZENCE I LATAJĄCYM SZEWCU | O PRINCEZNĚ JASNĚNCE A LÉTAJÍCÍM ŠEVCI
reż. Zdenek Troska, Czechosłowacja 1987, 91’Baśń. Młody szewc dzięki uszytym przez siebie skrzydłom uwalnia piękną księżniczkę z zamkowej wieży, w której zamknął ją ojciec w obawie przed klątwą złej czarownicy.

Czechosłowacka baśń w reżyserii Zdenka Troski to klasyczny przykład bajki, w której odnajdujemy charakterystyczne wątki i atrybuty związane z opowieściami o pięknych królewnach i dzielnych rycerzach. 


sobota i niedziela (21 i 22 kwietnia), godz. 10.30

BAJKA O SMOKU I PIĘKNEJ KRÓLEWNIE | ZA HUMNY JE DRAK
reż. Radim Cvrcek, Czechosłowacja 1982, 91’Baśń. Król poświęca swoją córkę, chcąc ochronić kraj przed smokiem. Ten jednak okazuje się stworzeniem przyjaźnie nastawionym do ludzi.


sobota i niedziela (28 i 29 kwietnia), godz. 10.30

OCH! PAMPALINI!!!
reż. Bronisław Zeman, Polska 1987, 65’Film został zrealizowany na podstawie siedmiu odcinków popularnego serialu Pampalini - łowca zwierząt.

Wszystkie odcinki zostały połączone w zgrabną całość wstawkami dokumentalnymi, prezentującymi zwierzęta, o których opowiadają poszczególne sekwencje. Film składa się z krótkich historyjek o nieustraszonym i pomysłowym Pampalinim, uprawiającym bezkrwawe łowy (usiłował łowić zwierzęta dla ogrodów zoologicznych). Zmagania dzielnego Pampaliniego kończyły się zawsze tak samo - łowcy nigdy nie udało się złowić żadnego zwierzęcia, a działo się tak nie z powodu jego nieudolności, gdyż Pampalini tryskał energią, zaskakiwał niezwykłymi pomysłami. Gubiła go często pewność siebie, a czasem przeszkadzała mu nieodłączna towarzyszka wypraw - niezbyt mądra, ale zabawna i sympatyczna małpka - koczkodan.


Patronat medialny cyklu:

www.czasdzieci.pl
Bookmark and Share

archiwum