kpb

Edukatorzy - Był sobie las


piątek, 13 marca 2015, godz. 9.00
środa, 18 marca 2015, godz. 8.45

Akademia Dokumentalna, Lasy Państwowe, Wydawnictwo Operon oraz Kino Pod Baranami zapraszają uczniów oraz nauczycieli na pokaz zapierającego dech w piersiach filmu Luca Jacqueta (zdobywcy Oscara za słynny Marsz pingwinów).Czas trwania spotkania ok. 123' (film 78' + spotkanie po filmie 45')


W PROGRAMIE:

BYŁ SOBIE LAS | IL ÉTAIT UNE FORÊT
reż. Luc Jacquet, Francja 2013, 78'

Jak wygląda cud przyrody? Jak tak naprawdę wygląda głębia tropikalnych lasów i jakie tajemnice skrywa? Jakie rośliny tam rosną i w jakim tempie? Po nagrodzonym Oscarem słynnym Marszu pingwinów Luc Jacquet zabiera nas w kolejną fascynującą podróż do świata natury - tym razem w głąb tajemniczych i mało znanych do tej pory lasów deszczowych, rosnących w Peru i Gabonie, uznanych za „zielone płuca” naszej planety. Film został oparty na oryginalnym pomyśle cenionego francuskiego przyrodnika Francisa Hallé, pioniera botaniki i ekologii, autora wielu książek przyrodniczych, którego komentarze stanowią istotny walor tego filmu. Ogromną rolę odgrywają efekty wizualne i dźwiękowe, w tym ożywione na ekranie rysunki i animacje, pokazujące jak funkcjonuje i jakie odgłosy wydaje fauna i flora lasów deszczowych.
SPOTKANIE PO FILMIE:

Po filmie odbędzie się spotkanie z leśnikiem z Lasów Państwowych podczas, którego porozmawiamy o Zrównoważonym Rozwoju. Pojęcie to wychodzi poza lekcje biologii, zwraca uwagę na aspekty społeczne, uczy krytycznego i odpowiedzialnego myślenia. Odpowiemy sobie na pytanie, w jaki ciekawy i aktywny sposób mówić o Zrównoważonym Rozwoju na przykładzie polskiego środowiska?

Nauczyciele otrzymają scenariusze do lekcji opartej o film.


* BILETY: 14 zł

* Rezerwacja dla grup: Barbara Ładygin
(e-mail: bl@kinopodbaranami.pl , tel.: 604708839 )


AKADEMIA DOKUMENTALNA:

Film jest częścią programu Akademia Dokumentalna. Jest to jedyny w Polsce program edukacyjny w całości opartym na filmach dokumentalnych. Program realizowany jest w szkołach podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i na uczelniach wyższych. Filmy pochodzą z PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie. Z bogatej oferty festiwalowej do programu Akademii zostały wybrane filmy, które młodym ludziom otwierają oczy na różnorodne tematy i wpisują się w nową podstawę programową wielu przedmiotów szkolnych.
Z programem mogą zapoznać się Państwo na stronie
www.akademia.planetedocff.pl


ORGANIZATORZY:

Kino Pod Baranami

       
Bookmark and Share

archiwum