kpb

studencki Nocny Klub Filmowy - Głosy

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Głosy, reż. Marjane Satrapi
czwartek, 5 marca 2015, godz.
23.05


W czwartek, 5 marca, o godz. 23.05 zapraszamy na Głosy, czarną komedię Marjane Satrapi, autorki kultowego Persepolis, która w swoim anglojęzycznym debiucie przygląda się obłąkanemu światu seryjnego mordercy.

Prelekcję poprowadzi Łukasz Grela - filmoznawca, animator kultury, publikował m.in. w "Ekranach", "Filmie", "Portalu Kryminalnym", "E-splocie". Specjalizuje się we współczesnym kinie azjatyckim i szeroko pojętym filmowym science-fiction i horrorze.Studencki Nocny Klub Filmowy to inicjatywa Kina Pod Baranami skierowana do studentów, którzy w każdy czwartek wieczorem spotykają się w kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych. Przed projekcją można napić się kawy, a w trakcie dyskusji posilić kanapką. Wszystko wliczone jest w cenę biletu.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni - wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Każdy student może zostać gospodarzem. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.

BILETY dla studentów: tylko 10 zł


GŁOSY | THE VOICES
reż. Marjane Satrapi, USA/Niemcy 2014, 103'

Jerry jest uroczym, choć niezwykle osobliwym pracownikiem fabryki. Od pierwszego spotkania szaleńczo zakochuje się w swojej nowej koleżance z księgowości. Fiona jest chodzącym ideałem - seksowna, zabawna, z rozbrajającym brytyjskim akcentem i jako jedyna go nie unika. Ich pierwsza randka kończy się jednak wyjątkowo pechowo. Jerry w wyniku nagłego uniesienia zabija Fionę, a jej śmierć staje się dla niego nie lada kłopotem. Na szczęście zagubionemu Jerry'emu z pomocą przychodzą jego najlepsi przyjaciele - szatański kot i dobroduszny pies, którzy zawsze wspierają pechowca rozmową i dobrymi radami.

W rolach głównych Ryan Reynolds (Pogrzebany) i Gemma Arterton (Tamara i mężczyźni). Na ekranie towarzyszą im nominowane do Oscarów Anna Kendrick (W chmurach) i Jacki Weaver (Królestwo zwierząt, Poradnik pozytywnego myślenia).  

„Czarna jak smoła komedia irańskiej reżyserki to połączenie Psychozy z American Psycho i Tedem. Straszno-śmieszna podróż w głąb schizofrenicznego umysłu seryjnego mordercy.” wnas.pl

„Komiksowość i fakt, że film momentami przypomina absurdalną czarną komedię (...) wynika z tego, że reżyserką Głosów jest Marjane Satrapi. Artystka zasłynęła kapitalną serią komiksów Persepolis. Kapitalną, bo urodzona w Iranie Satrapi postanowiła pokazać światu, że jej ojczyzna nie jest krajem, w którym mieszkają sami fanatycy religijni.” LekturaObowiazkowa.pl

„Dużym zaskoczeniem okazał się Ryan Reynolds, który kojarzy się z rolami uroczych amantów podbijających serca kobiet (choćby w Narzeczony mimo woli), tutaj staje się zmarnowanym człowiekiem o zapuchniętych oczach i spojrzeniu wariata, który doskonale balansuje między skrajnościami.” KinoActive.pl

PARTNERZY:

                      

 


PATRONI:

      Bookmark and Share

archiwum