kpb

Björk: Biophilia Live #2


wtorek, 17 marca 2015, godz. 19.30Z okazji wydania nowej płyty Björk Vulnicura - zachęceni sukcesem październikowego wydarzenia - zapraszamy we wtorek, 17 marca, na drugi już pokaz rejestracji widowiskowego koncertu najsłynniejszej islandzkiej artystki, który odbył się w Alexandra Palace w Londynie w 2013 roku.

Björk jako niepodległe muzyczne zjawisko narodziła się w 1993 roku, wydając pierwszy solowy album skromnie zatytułowany Debut. Od tego czasu artystka zaskakuje swoimi eksperymentami nie tylko świat muzyczny, ale i filmowy - w 2000 roku została uhonorowana m.in. Złotą Palmą na festiwalu w Cannes oraz Europejską Nagrodą Filmową za główną rolę w filmie Tańcząc w ciemnościach Larsa von Triera.

Björk: Biophilia Live to nowatorski projekt multimedialny idący o krok dalej niż film, który proponuje uczestnikom wielozmysłowe doświadczenie. Widzowie mogą spodziewać się eksplozji dźwięków, form i kolorów, którymi dyryguje ekscentryczna mistrzyni ceremonii - Björk.

(strona wydarzenia na Facebooku: TUTAJ)


BILETY: 20 zł
Bilety już w sprzedaży!

UWAGA:

Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi.
Rezerwacja na ten seans nie jest możliwa, zakup biletów w kasie Kina lub online.


BJÖRK: BIOPHILIA LIVE | BJÖRK: BIOPHILIA LIVE
reż. Nick Fenton, Peter Strickland, Wielka Brytania 2014, 97’

14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu: Filmy o Sztuce
Karlovy Vary Film Festival
Tribeca Film Festival

Wydana w 2011 roku płyta Biophilia to wizjonerska, multimedialna opowieść o wszechświecie, przyrodzie i technologii. Projekt Björk, w którym muzyce towarzyszy aplikacja mobilna, to pierwszy na świecie app album - częściowo zrealizowany na iPadzie, wydany we współpracy z firmą Apple.

Artystka zdecydowała się na zarejestrowanie ostatniego z serii wyjątkowych koncertów promujących materiał z albumu, a podjęli się tego dwaj znani eksperci w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych, Nick Fenton (All Tomorrow's Parties, Arctic Monkeys At The Apollo) i Peter Strickland (Katalin Varga, Berberian Sound Studio). Efektem ich pracy jest sfilmowany przy użyciu 16 kamer, pełen magii film muzyczny, w pełni oddający specyficzną atmosferę twórczości oraz występów na żywo Björk.

Björk: Biophilia Live to zapis zachwycającego koncertu będącego niezwykłym audiowizualnym spektaklem z udziałem 24-osobowego chóru oraz specjalnie skonstruowanych instrumentów. Koncert uzupełniają oryginalne animacje, przetworzone zdjęcia przyrody oraz narracja Davida Attenborough - brytyjskiego popularyzatora wiedzy przyrodniczej na świecie.

Nie trzeba do tego filmu przekonywać, bo tylko Björk potrafi śpiewać o płytach tektonicznych przy dźwiękach transformatora Tesli, sprawiając, że można do tego tańczyć. To widowisko, na którym każdy fan chciałby się znaleźć, a w kinie można poudawać, że się na nim jest. Natalia Kaniak, Na Horyzoncie

Film zawiera sekwencje migających świateł, które mogą wpływać na widzów z objawami padaczki fotogennej (światłoczułej).
|
This film contains sequences of flashing lights, which might affect customers who are susceptible to photosensitive epilepsy.


Bookmark and Share

archiwum