kpb

Filmowa Noc z Kim Ki-dukiem

Z okazji premiery filmu Time zapraszamy na noc z filmami znakomitego koreańskiego reżysera Kim Ki-duka.

W programie znajdzie się poetycka opowieść o przemijalności życia, Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna, przepełniony subtelną symboliką Łuk i znacznie radykalniejszy w wymowie Time.

Trzy filmy, trzy twarze koreańskiego reżysera.

Zapraszamy na niezapomnianą Noc Filmową do Kina Pod Baranami!

sobota, 21 kwietnia, początek o godz. 22.45!


BILETY (3 filmy):
23 zł
(w przedsprzedaży)
25 zł (w dniu seansu)

lub bilet tylko na Time: 16 zł (normalny), 13 zł (ulgowy)

Kolejność filmów:

TIME | SHI GAN
reż. Kim Ki-duk, Korea Południowa 2006, 97'Główna nagroda na MFF Chicago 2006

Seh-hee i Ji-woo to dobrana para, ale ich uczucie gaśnie wraz z przemijającym czasem. Seh-hee postanawia zmienić się nie do poznania. By ciągle być atrakcyjną dla swojego ukochanego, decyduje się na operację plastyczną.

Film z pewnością zaskoczy fanów kontemplacyjnego kina Koreańczyka. Swoim najnowszym dziełem, Kim Ki-duk wrócił do swoich korzeni. Time to radykalna rozprawa ze współczesnym kultem piękna. Prowokacyjne i zaskakujące studium rozkładu współczesnej kultury.

Mroczna opowieść o gasnącej namiętności pomiędzy mężczyzną i kobietą, i niezwykłej próbie pokonania czasu, by móc znowu odzyskać pełnię miłości...


ŁUK | HWAL
reż. Kim Ki-duk, Korea Południowa/Japonia 2005, 90'Mała dryfująca na morzu łódź rybacka. Mieszkający na niej starzec od lat opiekuje się młodą dziewczyną.  Zamierza ją poślubić, gdy ta skończy 17 lat. Pewnego dnia na barkę trafiają rybacy i chłopak z miasteczka…. Ich uwagę przykuwa zniewalająca uroda dziewczyny. Chłopak zechce zabrać ją ze sobą. Czy starzec pozwoli jej odejść?

Łuk w filmie Kim Ki-duka nie jest zwykłym narzędziem. Symbolizuje siłę, która chroni przed złem tego świata. To również rytualny instrument muzyczny, jak też talizman starca-szamana pomagający w przewidywaniu przyszłości.

Nasycony niezwykłą symboliką, poetycki film z pewnością zachwyci fanów azjatyckiego kina i niekonwencjonalnej twórczości Kim Ki-duka.


WIOSNA, LATO, JESIEŃ, ZIMA... I WIOSNABOM YEOREUM GAEUL GYEOUL GEURIGO BOM
reż. Kim Ki-duk, Korea Południowa/Niemcy 2003, 103'Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna to piękna, filozoficzna, nasycona głębią uczuć opowieść o ludzkim życiu.

Głównymi bohaterami są dwaj buddyjscy mnisi, którzy wiodą ciche życie na odludziu w małej świątyni. Młody dopiero wchodzi w życie i stopniowo poznaje prawdy niesione przez wielowiekową kulturę. Stary - jest jego duchowym nauczycielem. Pełen młodzieńczych namiętności uczeń nie zawsze będzie zgadzał się z surowymi zasadami mistrza.

Film jest podzielony na pięć części - pór roku. Ich przemijanie symbolizuje życie człowieka w całej swej intensywności: od narodzin po śmierć, od miłości po cierpienie. Tłem całej opowieści jest przepięknie sfotografowana, uduchowiona przyroda.

Bookmark and Share

archiwum