kpb

Dzika droga. Jak odnalazłam siebie - w kasach Kina w pomocyjnej cenie!


DZIKA DROGA. JAK ODNALAZŁAM SIEBIE
Nowe wydanie bestsellera - dostępne w kasach Kina - w pomocyjnej cenie!Bestsellerowa książka Cheryl Strayed, na podstawie której powstał nominowany do dwóch Oscarów film Jeana-Marca Vallée, Dzika droga - w kasach Kina dostępna w promocyjnej cenie!O KSIĄŻCE:

Gdy grzeczne dziewczynki zaczytywały się w „Jedz, módl się, kochaj”, Cheryl naprawdę postanowiła coś zmienić.

Jej życie nie było pasmem sukcesów. Wręcz przeciwnie. Najpierw zaczęło sypać się małżeństwo, potem nastąpiła seria miłosnych wpadek, a na końcu spadł na nią prawdziwy cios – straciła najbliższą osobę. Zawsze miała w życiu pod górkę, ale tym razem los grubo przesadził. Zła i rozżalona, rozpaczliwie szukała wyjścia z sytuacji, nowej drogi życiowej.Jak to zwykle bywa, zadecydował przypadek.

Impulsem do zmian okazała się podróż życia. Podróż szlakiem wiodącym wzdłuż Ameryki Północnej. Podróż w głąb siebie. Co prawda nie wszystko poszło tak, jak sobie wyobrażała. Miało być rozgwieżdżone niebo i zapach łąki, a nie przeprawa w jednym bucie i tachanie ciężkiego plecaka z piłą. Ale się opłaciło.

Bo zgodnie z zasadą co nas nie zabije, to nas wzmocni - Cheryl wygrała. Ruszyła w podróż jako dziewczynka, wróciła jako dojrzała kobieta. Pewna siebie, silna, gotowa zawalczyć o siebie i o swoje życie.Udowodniła, że DROGĘ warto wybrać sobie samemu.

Wydawnictwo ZNAK

Więcej o książce: TUTAJ.


O FILMIE:

DZIKA DROGA
| WILD
reż. Jean-Marc Vallee, USA 2014, 115'

Oscary 2015 - 2 nominacje: najlepsza aktorka (Reese Witherspoon), najlepsza aktorka drugoplanowa (Laura Dern) 
Złote Globy 2015, Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych 2015 - nominacje: najlepsza aktorka w filmie dramatycznym (Reese Witherspoon)

Młoda kobieta, pragnąc uwolnić się od trudnej przeszłości, podejmuje samotną wyprawę, by zrozumieć siebie i odnaleźć sens własnego życia. Narażona na ekstremalne zmęczenie, samotność i niebezpieczeństwa, przemierza ponad 1000 km Szlakiem Grzbietu Pacyficznego, wzdłuż Ameryki Północnej, doświadczając zarówno zagrożeń, jak i czystego piękna natury.

Prawdziwa historia podróży, która podnosi na duchu i dodaje sił.

W roli głównej występuje Reese Witherspoon, która za tę rolę otrzymała nominację do Oscara. Partneruje jej znakomita Laura Dern (Dzikość serca), również nominowana do nagrody Akademii Filmowej. Reżyserem filmu jest Jean-Marc Vallée (Witaj w klubie, Crazy).

Poruszająca, angażująca i niezwykle szczera historia, osadzona w jednej najpiękniejszych scenerii na ziemi.
(Andrew O'Hehir, Salon.com)

Film o ponownym odkryciu samego siebie, pozbawiony jednak patosu i unikający prawienia morałów.
(David Denby, New Yorker)


Bookmark and Share

archiwum