kpb

O krok od sławy przedpremierowo


POKAZ PRZEDPREMIEROWY - O KROK OD SŁAWY
czwartek, 12 czerwca 2014, godz. 19.00

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz nagrodzonego Oscarem, wypełnionego muzyką dokument o tych, którzy zawsze pozostają w cieniu, ukryci za sukcesami największych gwiazd.

Premiera filmu: 20 czerwca 2014.


BILETY:
18 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy) | 12 zł (senior)


O KROK OD SŁAWY | TWENTY FEET FROM STARDOM
reż. Morgan Neville, USA 2013, 91’ 

Oscar 2014 w kategorii najlepszy dokument pelnometrażowy
Druga pozycja w plebiscycie publiczności Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2013
MFF w Seattle 2013: najlepszy dokument, MFF w San Francisco 2013: nagroda publiczności - najlepszy dokument

Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion.

Próżno szukać ich na plakatach czy w koncertowych zapowiedziach. Nazwiska pewnie też mogą niewiele mówić, ale głos… To już zupełnie co innego. Chórzystki i chórzyści. Z pozoru skryci na drugim planie, w rzeczywistości nierzadko stanowiący fundament kolejnych spektakularnych karier i wielkich przebojów. To im swój nowy dokument poświęca Morgan Neville, na chwilę chociaż wyciągając ich z cienia. Kolejne historie to dowód na to, jak przewrotna bywa muzyczna branża, a o tym, kto zrobi solową karierę, często decyduje zwykły łut szczęścia.

Inspirująca i opowiedziana z zaangażowaniem historia genialnych wokalistek, które śpiewają w chórkach takich gwiazd, jak David Bowie, Sting, Stevie Wonder, U2, The Rolling Stones, Bruce Springsteen...

To film wypełniony emocjami i niezwykłymi głosami.

„Opowieść o profesjonalizmie, zaangażowaniu i artystycznym triumfie... Połączenie nowych twarzy z głosami, które fani muzyki świetnie znają, jest prawdziwym darem.”
New York Times

Bookmark and Share

archiwum