kpb

Baranki w pieluchach - MandarynkiRaz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Na Baranki w Pieluchach zapraszamy Rodziców z małymi dziećmi. Podczas gdy Mamy i Tatusiowie oglądają najlepsze premierowe filmy, maluchy mogą bawić się na rozłożonych na sali kocykach lub spokojnie spać, gdyż dźwięk filmu jest na tyle przyciszony, żeby nie zakłócać dziecięcego snu. Na sali panuje miły półmrok, aby żaden maluszek nie bał się ciemności. Schody do naszego Kina też nie stanowią problemu. Obsługa zawsze chętnie pomoże Mamom wnieść wózek na piętro.

BILETY: tylko 12 zł

Z biletami z pieluchowych seansów zniżki w kawiarni Mamy Cafe (ul. Sławkowska 20) i w Hocus Pocus Coctailbar (ul. Floriańska 15)!


Zachęcamy do zgłaszania Baranków w Pieluchach do nagrody SŁONECZNIKI 2014 - przyznawanej przez rodziców najbardziej rozwojowym inicjatywom dla dzieci w wieku 0-14. lat.

czwartek, 12 czerwca 2014, godz. 11.00

MANDARYNKI | MANDARIINID
reż. Zaza Urushadze, Rosja/Gruzja 2013, 87’

Laureat Nagrody Publiczności oraz nagrody za reżyserię
Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2013

Słodko-gorzki, poetycki film, przywołujący Ziemię niczyją Danisa Tanovicia, osnuty wokół konfliktu abchasko-gruzińskiego.

Jest rok 1992, ciszę abchaskich mandarynkowych sadów przerywają odgłosy toczącej się wojny. Mało kto je słyszy, bo okolica zagrożona wojenną pożogą jest już praktycznie wyludniona. Swoich domów nie opuścili tylko bezstronni Estończycy - Markus i jego sąsiad Ivo. Córka Iva wróciła do Estonii, uciekła przed wojną. Mężczyzna nie ma w sobie siły, by zerwać więź z przeszłością i opuścić miejsce, w którym została pochowana jego żona. Markus pielęgnuje sad mandarynkowy, Ivo wyplata kosze, w których obaj plantatorzy sprzedają owoce regularnie pojawiającym się w okolicy żołnierzom.

Konflikt zbrojny nasila się. Po jednej z bitew Ivo znajduje ocalałego z potyczki rannego Czeczena. Nie zważając na niebezpieczeństwo, zabiera go do domu. Markus znajduje tymczasem młodego rannego Gruzina. Bezstronni plantatorzy mają teraz pod swoim dachem żołnierzy wrogich sobie armii. Czy będą potrafili się porozumieć i w małej abchaskiej wiosce nie rozleje się krew?

Mistrzowskie wyważenie humoru i powagi. Dennis Harvey, „Variety

Przejmujący, mocny, ważny, a jednocześnie lekki i zabawny - taki jest dramat wojenny Zazy Urushadze, zdecydowanie najlepszy film ostatniego Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Maciej Woźniak, Stacja Kultura.plPatroni medialni
:

          MiastoDzieci.pl

   CzasDzieci.pl   

    


Partnerzy
:


                         

               

      
Bookmark and Share

archiwum