kpb

Baranki Dzieciom - wiosna 2014

WIOSNA 2014
18 maja - 22 czerwca 2014Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów na kolejną odsłonę poranków filmowych dla dzieci. W niedziele od 18 maja do 22 czerwca, o godzinie 11.00 dzieci spotykać się będą z bohaterami najpiękniejszych polskich bajek. Wśród nich znajdą się: Bolek i Lolek, Reksio czy Pies i Kot.

Nie braknie również pokazów europejskich filmów dla dzieci. Program wiosennej edycji zainauguruje specjalne wydanie cyklu pod hasłem Baranki w Rumunii. 18 maja najmłodsi uczestnicy 7. Festiwalu Kultury Rumuńskiej w Krakowie będą mieli okazję obejrzeć wybrane odcinki rumuńskiego serialu animowanego dla dzieci pt. Miaunel i Bălănel oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych poświęconych kulturze i tradycji ojczyzny Drakuli. 8 czerwca dzieci obejrzą słynne przygody czeskiego Krecika - jednej z najbardziej lubianych postaci dziecięcej animacji na świecie.

1 czerwca odbędzie się w Kinie Pod Baranami Bajkowy Dzień Dziecka z Famigą. Kino - magiczne miejsce, przeniesie najmłodszych widzów w bajkowy świat przygód ich ulubionych bohaterów: Czerwony Kapturek przestanie bać się groźnego wilka, Kopciuszek przeistoczy się w śliczną królewnę, a z Brzydkiego Kaczątka wyrośnie piękny łabędź. Po projekcji filmów dzieci wezmą udział w bajecznych i kolorowych zabawach z Famigą. W planie liczne podróże do świata bajek i baśni, dziecięcej wyobraźni oraz tęczowe rekwizyty i szczypta magii…

Po każdym seansie cyklu tradycyjnie odbywać się będą zajęcia odwołujące się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a których celem jest rozwijanie talentów i umiejętności oraz pobudzanie wyobraźni najmłodszych widzów. Warsztaty prowadzone będą przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz - gościnnie - przez zaprzyjaźnionych artystów. Odbędą się zajęcia plastyczne, wesołe zabawy z masą Ciasto-Plasto, warsztaty fotograficzne oraz wiosenne zajęcia florystyczne.

Jak zwykle, dzieci będą miały niepowtarzalną okazję poznania kina „od kuchni” - będą mogły zwiedzić kabinę operatorską i zapoznać się z tajemniczymi mechanizmami ruchomych obrazów.

Na uczestników cyklu czekają również upominki ufundowane między innymi przez portal Czas Dzieci i Wydawnictwo Zakamarki.

Dla Widzów Baranków Dzieciom zniżki w Hocus Pocus Coctailbar (ul. Floriańska 15)!

Zachęcamy do "polubienia" Baranków Dzieciom na portalu Facebook.

BILETY: tylko 10 złPROGRAM:

niedziela, 18 maja, godz. 11.00
BARANKI W RUMUNII
(7. FESTIWAL KULTURY RUMUŃSKIEJ - wydarzenie towarzyszące)
MIAUNEL I BĂLĂNEL - zestaw bajek, ok. 46’
+ zajęcia plastyczne

MIAUNEL I BĂLĂNEL
 | MIAUNEL ŞI BĂLĂNEL
reż. Horia Ştefănescu, Zaharia Buzea, Artin Badea, Rumunia 1974-1982, ok. 45’

W roku 1974 w rumuńskiej telewizji pojawił się krótki film Magiczne bąbelki Zaharia Buzea, który dał początek serii Miaunel i Bălănel. Bajka opowiada o przyjaźni między psem i kotem. Szczeniak Bălănel i kotek Miaunel przyszli na świat, nie wiedząc, że z natury powinni się kłócić. Tymczasem żyją w zgodzie, co więcej, są najlepszymi przyjaciółmi i wspólnie przeżywają wiele przygód. Historia przyjaźni między tymi dwoma zwierzakami spodobała się dziecięcej publiczności tak bardzo, że do 1982 roku powstało aż 60 odcinków tej serii.

Po seansie, najmłodsi uczestnicy 7. Festiwalu Kultury Rumuńskiej wezmą udział w warsztatach plastycznych poświęconych kulturze i tradycji ojczyzny Drakuli, prowadzonych przez Anię Karlińską.


niedziela, 25 maja, godz. 11.00
FOTOgraficzne BARANKI
BAJKI O FOTOGRAFICZNYCH PRZYGODACH BOHATERÓW
, ok. 40’
+ warsztaty fotograficzne ze SztukolotniąPRZYGODY BOLKA I LOLKA: FOTOREPORTER
reż. Edward Wątor, Romuald Kłys, Polska 1975
Bolek i Lolek chcą sfilmować jakieś ciekawe wydarzenie, filmują więc pokazy w cyrku, zawody sportowe, łowienie ryb. W końcu przeżywają niezwykłe spotkanie z niedźwiedziem - fotografem.

PIES I KOT: FOTOAPARAT
reż. Piotr Paweł Lutczyn, Polska 1972
Telewizyjny serial animowany o przygodach psa i kota, którzy „w jednym stali domu". Często przyczyną konfliktów są nowe przedmioty. Jednak zwierzęta zawsze wspólnie wychodzą z opresji.

FOTOGRAF
reż. Stefan Janik, Polska 1975
Żądni wiedzy chłopcy po nieudanych próbach wykonania zdjęć, udają się do fotografa.

BOLEK I LOLEK: MALI FILMOWCY
reż. Józef Byrdy, Polska 1976
Bolek i Lolek urządzają w szopie małe atelier. Do zabawy dołącza Tola. Nieprzewidziane zdarzenia psują ustalone wcześniej sceny, a stary wentylator robi potworne zamieszanie. Chłopcy zmuszeni są zrezygnować z filmowania.

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi problemami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię i poznają świat sztuki i techniki. Tym razem dzieci wezmą udział w warsztatach fotograficznych.


niedziela, 1 czerwca, godz. 11.00
BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA Z FAMIGĄ
BARANKI DZIECIOM: BAJKI BOLKA I LOLKA - zestaw bajek
, ok. 40’
+ bajkowe zabawy z FamigąZŁOTA RYBKA
reż. Wacław Wajser, Polka 1970
Lolek złowił złotą rybkę. Złota rybka ofiarowała mu najpierw koronę, potem bogactwo, ale Lolek odrzucił to wszystko, marząc o rowerze. Rybka ofiaruje kolejno chłopcom rower, samochód, rakietę i wreszcie najbardziej dla nich pasujący pojazd - hulajnogę.

CZERWONY KAPTUREK
reż. Stanisław Dülz, Polska 1971
Lolek idzie do chorej babci. W lesie spotyka groźnego wilka, w którego skórę przebrał się Bolek. Obaj chłopcy wręczają lekarstwa mieszkającej w leśniczówce babci.

PANTOFELEK KOPCIUSZKA
reż. Bronisław Zeman, Polska 1971
Na wielkim balu Lolek w roli Kopciuszka wzbudza powszechny zachwyt. Bolek adoruje wytrwale piękną damę, nie wiedząc, że to Lolek kryje się pod dziewczęcym strojem. Kopciuszek opuszcza bal, zostawiając swój pantofelek. Bolek poszukuje pięknej panny.

BRZYDKIE KACZĄTKO
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1971
Bolek i Lolek znajdują jajko i umieszczają je w inkubatorze. Z jajka wykluwa się niezdarne pisklę. Porzuconym, samotnym pisklęciem opiekuje się Lolek. Z niezdarnego Brzydkiego Kaczątka wyrasta duży, piękny łabędź, który znajduje wśród łabędzi piękną partnerkę.

* BAJKOWE ZABAWY Z FAMIGĄ - czas trwania: 60’
W planie liczne podróże do świata bajek i baśni, dziecięcej wyobraźni oraz tęczowe rekwizyty i szczypta magii…

FAMIGA (Miejsce dla Rodziny i Przyjaciół) to nietuzinkowe centrum rodzinne, kawiarnia i niszowa księgarnia w jednym. Specjalizuje się w prowadzeniu zajęć dla najmłodszych, kształtowaniu animatorów oraz w organizacji urodzin dla dzieci i imprez plenerowych dla całej rodziny.


niedziela, 8 czerwca, godz. 11.00
BARANKI I KRECIK
KRECIK - zestaw bajek
, ok. 45’
+ zabawy masą plastyczną Ciasto PlastoKRECIK

reż. Zdenĕk Miler, Czechy/Słowacja, 1956-2000
Seria opowiada o małym kreciku i jego niezwykłych, fascynujących przygodach. Krecik ma wielu przyjaciół, z którymi się bawi i wesoło spędza czas. W razie kłopotów jest zawsze pomocny, dlatego też jest bardzo lubiany. Nigdy się nie nudzi, ma głowę pełną szalonych pomysłów.

Po seansie zapraszamy na wspólną zabawę z Ciasto-Plasto - elastyczną masą plastyczną, która odbija się jak piłka, pozwala łatwo stworzyć nowe kolory, a ulepiona figurka utrwala się po odstawieniu na półkę. Każdy uczestnik zabawy będzie mógł stworzyć postać własnego pomysłu! Może będzie to Krecik…


niedziela, 15 czerwca, godz. 11.00
BARANKI I REKSIO
REKSIO I PTAKI - zestaw bajek
, ok. 40’
+ warsztaty florystyczneREKSIO I BOCIAN
reż. Romuald Kłys, Polska 1987
Reksio znajduje rannego bociana i pomaga mu przeżyć zimę. Wiosną buduje mu na dachu gniazdo, ale kiedy zjawia się bocianica, Reksio nie musi się już opiekować bocianem.

REKSIO I GĄSIOR
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1987
Złośliwy gąsior atakuje wszystkie zwierzęta na podwórku. Rzuca się także na chłopca i jego matkę. Ojciec chłopca postanawia zlikwidować gąsiora. Reksio błaga o jego ocalenie i udaje mu się uratować ptaka. Wystraszony i potulny gąsior sam zakłada sobie postronek na nogę i grzecznie skubie trawę.

REKSIO I DZIĘCIOŁ
reż. Lechosław Marszałek, Ryszard Lepióra, Polska 1988
Reksio dostrzega stukającego w pień drzewa dzięcioła. Stara się go przepędzić, bo uważa, że dzięcioł niszczy drzewa. Ptak wyjaśnia mu cel swojej pracy. Pomaga też Reksiowi i wypędza robactwo ze ścian jego budy.

REKSIO I PAW
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1990
Pudliczce, na której bardzo Reksiowi zależy niezmiernie podoba się kolorowy paw. Reksio postanawia się wystroić niczym ten ptak. Wywołuje to tylko ogólną wesołość na podwórku. Reksio przekonuje się, że jest bardziej interesujący, kiedy jest sobą.

Zajęcia florystyczne prowadzi Ania Karlińska, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka. Warsztaty florystyczne dla dzieci to nowatorska odmiana zajęć plastycznych. Dzieci, stykając się z żywym materiałem roślinnym, mają okazję nauczyć się staranności i dbałości o rośliny. Na warsztatach będą poznawać kwiaty, wąchać je, dotykać, oglądać jak są zbudowane. Zajęcia inspirują dzieci do poznawania świata przyrody.


niedziela, 22 czerwca, godz. 11.00
BARANKI WITAJĄ LATO
SPOSÓB NA WAKACJE BOLKA I LOLKA
, 67’

SPOSÓB NA WAKACJE BOLKA I LOLKA
reż. Bronisław Zeman, Polska 1986, 67’

Bolek i Lolek zaczynają realizować swoje pomysły na udane spędzenie wakacji. Chłopcy zbierają grzyby, pomagają babci w wiejskim gospodarstwie, w górach poszukują skarbu zbójnika, uwalniają rezerwat przyrody od grasującego w nim kłusownika, płyną statkiem po morzu a na końcu wreszcie odpoczywają nad jeziorem.


KINO POD BARANAMI - MIEJSCE PRZYJAZNE MALUCHOM
Kino Pod Baranami siedmiokrotnie zostało uhonorowane tytułem
Miejsca Przyjaznego Maluchom!

Jest to dla nas zaszczytne wyróżnienie, a zarazem gwarancja dla Państwa pociech, że są dla nas tak samo ważni jak dorośli widzowie!


PARTNERZY CYKLU

               

                          
CYKL POLECAJĄ:

Qlturka.pl    Mali Turyści   MiastoDzieci.pl       
                CzasDzieci.pl

                                             
Bookmark and Share

archiwum