kpb

Hardkor Disko - pokaz przedpremierowy

niedziela, 23 marca, godz. 13.00

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz Hardkor Disko – filmowego debiutu Krzysztofa Skoniecznego, niezależnego producenta, reżysera i scenarzysty, twórcy znanych i nagradzanych teledysków.

Pierwsza przedpremiera odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 marca, o godzinie 13.00, druga - z udziałem twórców - w poniedziałek, 31 marca, o godz. 20.45.

W pokazie 31 marca udział zapowiedzieli: reżyser Krzysztof Skonieczny, operator Kacper Fertacz, kierownik produkcji Olga Bibik oraz aktorzy - Agnieszka Wosińska i Marcin Kowalczyk.


BILETY:

niedziela (23.III), godz. 13.00:
18 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy)

poniedziałek (30.III), godz. 20.45 (pokaz z udziałem twórców)

20 zł
(normalny) | 14 zł (ulgowy)HARDKOR DISKO | HARDKOR DISKO
reż. Krzysztof Skonieczny, Polska 2014, 87'

Współczesna, pełna kontrastów metropolia. Nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji.

W takiej scenerii poznajemy Marcina, młodego chłopaka, który zaraz po przyjeździe do miasta spotyka trochę młodszą od siebie Olę. Zafascynowana nim dziewczyna zaprasza go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy artystycznej bohemy i nielegalne wyścigi samochodów. Marcin przyjechał jednak z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna, ani jej najbliżsi nie mają pojęcia...

Tematem filmu jest niemożliwa do spełnienia miłość, a myślą przewodnią słowa głównego bohatera: Oddajcie nam to co nasze, oddajcie nam prawdę albo odbierzemy ją siłą, a wtedy zostaną zgliszcza, granego przez Marcina Kowalczyka – najciekawszego polskiego aktora młodego pokolenia, uhonorowanego Nagrodą Aktorską Festiwalu Filmowego w Gdyni i Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego, któremu towarzyszy Jaśmina Polak, debiutująca na dużym ekranie, utalentowana absolwentka krakowskiej PWST.

Hardkor to określenie naszych czasów, które weszło do języka potocznego jako coś zaskakującego, brutalnego i bezwzględnego, a z drugiej strony atrakcyjnego i nęcącego niebezpieczeństwem, zaś disko to coś z zeszłej epoki, to hasło pokolenia naszych rodziców, z którego bije specyficzna nostalgia – tłumaczy reżyser, Krzysztof Skonieczny, którego nadrzędnym założeniem twórczym był szeroko pojęty radykalizm obejmujący konstrukcję, dramaturgię, narrację wizualną, production design, pracę kamery i wydarzenia, które zostały przedstawione w filmie.

Hardkor Disko to produkcja całkowicie niezależna. Film powstał nie tylko bez udziału środków publicznych, ale również bez jakiegokolwiek zewnętrznego finansowania. Była to świadoma decyzja, podjęta już na etapie developmentu, a wynikająca z potrzeby nieograniczonej swobody twórczej i artystycznej, wykorzystania energii i potencjału osób zaangażowanych w produkcję, a także z próby uchwycenia aktualnych zjawisk, stanowiących tło akcji filmu.


Od 4 kwietnia film prezentowany z angielskimi napisami.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum