kpb

14. Tydzień Kina Hiszpańskiego

14. TYDZIEŃ KINA HISZPAŃSKIEGO  //  14. SPANISH FILM WEEK
24 - 30 marca 2014  //  March 24 - 30, 2014


Miłośników kina zakochanych w słońcu i południowym stylu życia czeka prawdziwa filmowa uczta. 24 marca rusza krakowska odsłona 14. Tygodnia Kina Hiszpańskiego – największego na świecie przeglądu hiszpańskiej kinematografii odbywającego się poza granicami tego kraju.

Program przeglądu, który w dniach 24-30 marca odwiedzi Kino Pod Baranami, stanowi prawdziwy przekrój hiszpańskiej kinematografii: od kasowych hitów po kameralne kino artystyczne. W ramach głównej sekcji przeglądu (Nowe Kino Hiszpańskie) zaprezentowane zostaną najgłośniejsze i najbardziej intrygujące hiszpańskie filmy z ostatnich 2-3 lat, które w większości nie były wcześniej pokazywane w Polsce. Wśród nich obrazy prezentowane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach oraz zdobywcy prestiżowych nagród Goya.

14. Tydzień Kina Hiszpańskiego w Krakowie otworzy projekcja hiszpańskiego kandydata do Oscara, filmu 15 lat i 1 dzień w reżyserii Garcii Querejety, uznanego za Najlepszy Film Festiwalu w Maladze. Festiwal zamknie pokaz opartej na faktach, czarnej komedii Klejnoty Evity Eduarda Cortésa docenionego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastián. Łącznie zaprezentowanych zostanie 11 premierowych filmów. Różnorodność gatunkowa i tematyczna proponowanych tytułów sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie, w tym także najmłodsi widzowie. Specjalną atrakcję dla dzieci stanowić będą towarzyszące przeglądowi Baranki w Hiszpanii – pokaz bajek połączony z warsztatami flamenco, które poprowadzą nauczyciele ze szkoły Almoraima.

Wszystkie filmy w ramach Tygodnia Kina Hiszpańskiego są wyświetlane w języku hiszpańskim z napisami polskimi. Napisy angielskie mają wszystkie z wyjątkiem filmu Porządni ludzie.

|
All films will be screened in Spanish with English and Polish subtitles (with the exception of Somos gente honrada, screened only in original version without English subtitles).


PROGRAM:

poniedziałek, 24 marca
21.00  FILM OTWARCIA: 15 LAT I 1 DZIEŃ | 15 AÑOS Y UN DÍA
reż. Gracia Querejeta, Hiszpania 2012, 106'

POLSKA PREMIERA
Festiwal Kina Hiszpańskiego w Maladze 2013: Najlepszy Film, Najlepszy Scenariusz, Nagroda Specjalna Krytyków, Najlepsza Oryginalna Ścieżka Dźwiękowa
Hiszpański kandydat do Oscara 2014
Jon to nastolatek, który nieustannie pakuje się w kłopoty. Po tym, jak zostaje wyrzucony ze szkoły, jego matka (Maribel Verdú) postanawia wysłać go na wakacje do dziadka, byłego wojskowego.


wtorek, 25 marca
19.00  ACH, TA DZISIEJSZA MIŁOŚĆ
| EL AMOR NO ES LO QUE ERA 
reż. Gabriel Ochoa, Hiszpania 2013, 89’

POLSKA PREMIERA
Festiwal Kina Hiszpańskiego w Maladze 2013: Film Zamknięcia
Trzy pary w różnym wieku, trzy opowieści o miłości: o uczuciu, które dopiero się rodzi, o namiętności, która gaśnie, i o miłości, która powraca.

21.00  SZTOKHOLM | STOCKHOLM
reż. Rodrigo Sorogoyen, Hiszpania 2013, 92’

POLSKA PREMIERA
Festiwal Kina Hiszpańskiego w Maladze 2013: Najlepsza Reżyseria, Najlepsza Aktorka, Najlepszy Debiut Scenopisarski
Nagroda Goya 2014: Najlepszy Debiut - Aktor
Poznają się pewnej nocy na imprezie. On, czarujący, elokwentny i pewny siebie. Ona, wycofana, delikatna i nieśmiała. Rano okazuje się, że żadne z nich nie jest takie, jakim wydawało się być kilka godzin wcześniej.

środa, 26 marca
19.00
  PORZĄDNI LUDZIE | SOMOS GENTE HONRADA 
reż. Alejandro Marzoa, Hiszpania 2013, 90’

POLSKA PREMIERA
Słodko-gorzka komedia, której bohaterowie, Suso i Miguel, przyjaźnią się od lat. Obaj są po pięćdziesiątce i każdy z nich na własnej skórze mocno odczuwa skutki kryzysu w Hiszpanii. Pewnej nocy znajdują paczkę z 10 kilogramami kokainy.

21.00
SYN KAINA | HIJO DE CAÍN
reż. Jesús Monllaó, Hiszpania 2013, 100’

POLSKA PREMIERA
Festiwal Kina Hiszpańskiego w Maladze 2013: Nagroda ASECAN - Najlepszy Debiut Scenopisarski
Nico Albert to aspołeczny, ale wybitnie inteligentny nastolatek. Zatroskani synem rodzice zatrudniają psychologa, który z pomocą szachów i terapii nawiązuje kontakt z chłopcem i lepiej poznaje skomplikowane relacje panujące w tej rodzinie.

czwartek, 27 marca
19.00
  VIRAL | VIRAL   
reż. Lucas Figueroa, Hiszpania 2013, 90’

POLSKA PREMIERA
Horror z romansem w tle. 25-letni Raúl,wygrywa casting do nietypowego konkursu. Zamieszka na 7 dni w salonie FNAC bez możliwości opuszczenia budynku. Jednak wygrana w konkursie wkrótce przestanie być najważniejsza.

21.00 PRZECIEŻ WSZYSCY JĄ KOCHAMY | TODOS QUEREMOS LO MEJOR PARA ELLA
reż. Mar Coll, Hiszpania 2013, 120’

MFF Valladolid - Seminci 2013: Film Otwarcia, Najlepsza Aktorka
POLSKA PREMIERA
Geni ma 38 lat. Rok po poważnym wypadku powoli wraca do zdrowia. Jej rodzina chce, aby wszystko było jak dawniej. Ale to już nie jest ta sama Geni. Sytuacja ją przytłacza, a oczekiwania bliskich przerastają. Już nie chce żyć tak jak kiedyś.

piątek, 28 marca
19.00
  LAS | EL BOSQUE
reż. Óscar Aibar, Hiszpania 2012, 98’

POLSKA PREMIERA
IFFF Sitges 2012: Oficjalna Selekcja
Nagroda Gaudí 2013: Najlepsza Aktorka
Mieszkająca w południowej Aragonii rodzina od pokoleń pilnie strzeże przed sąsiadami pewnego sekretu. Coś niezwykłego dzieje się na jej ziemiach.

21.00 ALFA | ALPHA
reż. Joan Cutrina, Hiszpania 2012, 112’

POLSKA PREMIERA
Drogi trzech przyjaciół, młodych przestępców, rozeszły się po nieudanym napadzie. Po ośmiu latach każdy z nich jest w innym punkcie: Eric wychodzi z więzienia, Toni jest policjantem, a Tom szefem gangu.

sobota, 29 marca
19.00  NIE ZRYWA SIĘ KWIATÓW
| DE TU VENTANA A LA MÍA
reż. Paula Ortiz, Hiszpania 2011, 98’

POLSKA PREMIERA
MFF w Valladolid - Seminci 2011: Nagroda za Debiut Reżyserski, Nagroda Specjalna Jury
Festiwal Cinespaña w Tuluzie 2012: Najlepsze Zdjęcia
Inés (Maribel Verdú), Violetta (Leticia Dolera) i Luisa (Luisa Gavasa) - trzy kobiety i trzy zupełnie różne, poruszające historie o miłości. Uznany i nagradzany debiut Pauli Ortiz to uczta dla oka i ucha.

21.00 
FILM ZAMKNIĘCIA: KLEJNOTY EVITY | ¡ATRACO!
reż. Eduard Cortés, 2012, 111’

POLSKA PREMIERA
MFF San Sebastián 2012
Oparta na faktach czarna komedia o kradzieży dóbr narodowych Argentyny ze świetną rolą Guillerma Francella (Sekret jej oczu). W argentyńskich kinach film bił rekordy popularności.


niedziela, 30 marca
11.00 BARANKI W HISZPANII

- pokaz bajek i warsztaty flamenco dla dzieci (prowadzenie: Almoraima – Krakowska Szkoła Flamenco)


BILETY:
19 zł
- normalny
14 zł - ulgowy
13 zł - seniorzy
13 zł - słuchacze kursów IC i użytkownicy Biblioteki IC
Baranki w Hiszpanii: 10 zł

Karnet (11 filmów): 110 zł
Aby zarezerwować Karnet - prosimy o maila ( kasa@kinopodbaranami.pl ) lub telefon (12 423 07 68) lub info na Gadu-Gadu (5911809).
Odbiór zarezerwowanych karnetów do 23 marca 2014.
Oficjalna strona TKH: www.manana.pl/hiszpanie
Fan page TKH na portalu FacebookWIDZÓW 14. EDYCJI TYGODNIA KINA HISZPAŃSKIEGO ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W LOTERII!


Do wygrania: vouchery na kolację dla dwóch osób w hiszpańskiej restauracji EL TORO (Pl. Wolnica 9).

  

Na odwrocie swojego biletu wpisz imię i nazwisko wraz z e-mailem lub numerem telefonu. Tak wypełniony bilet wrzuć do pudełka.

Loteria trwa do 29 marca 2014.

* Podczas 14. TKH rozdajemy także ulotki ze zniżkami do restuaracji El Toro ORGANIZATORZY:
Ambasada Królestwa Hiszpanii
Instytut Cervantesa
AP Mañana
Bookmark and Share

archiwum