kpb

Filmowy spacer po Krakowie z okazji premiery filmu Blue Highway

niedziela, 9 marca 2014
start: godz. 12.00


Z okazji premiery filmu Blue Highway - filmowej podróży po Ameryce, Kino Pod Baranami oraz dystrybutor GoToFilms zapraszają w niedzielę 9 marca na spacer filmowym szlakiem po Krakowie.

Podczas przechadzki, która potrwa około 90 minut, przewodnik przybliży ciekawostki związane z wybranymi punktami na kinematograficznej mapie Krakowa - miejsca, plenery oraz postaci.

Wycieczka wyruszy spod Kina Pod Baranami (Rynek Główny 27) o godz. 12.00.

Film Blue Highway w Kinie Pod Baranami - premierowo od 7 marca 2014!

Z biletem z filmu Blue Highway na filmowy spacer po Krakowie wstęp wolny. Dla pozostałych osób koszt uczestnictwa to 10 zł.

Liczba miejsc jest ograniczona – konieczne są wcześniejsze zgłoszenia.
Zgłoszenia: Ewa Gawryła (tel. 506 624 903, eva@zobacz.krakow.pl )Relacja z FILMOWEGO SPACERU:

W samo południe, w niedzielę 9 marca z Rynku Głównego (Pałac pod Baranami) ruszyła wycieczka „Filmowy Kraków”. 23 uczestników (jak się później okazało znawców filmów) pod przywództwem krakowskiej przewodniczki Ewy Gawryły, ruszyło szlakiem zabytków i filmów na 1,5 godzinny spacer. Uczestnicy powędrowali do dzielnicy uniwersyteckiej (Collegium Novum), później znów na Rynek Główny i na Planty. Zakończenie spaceru odbyło się koło Teatru im. Juliusza Słowackiego. Zaangażowanie i wiedza uczestników doprowadziła do odgadnięcia i odsłaniania kart z 15 filmami, 2 serialami i 2 telenowelami nakręconymi i pokazującymi Kraków. Były to wszystkie karty, które zostały przygotowane przez przewodniczkę - autorkę trasy „Filmowy Kraków” jako zagadki. Pierwszym filmem do którego nawiązaliśmy był Spis cudzołożnic. Po zakończeniu wycieczki lista filmów historycznych, komedii i seriali wydłużyła się o co najmniej 3 filmy zaproponowane przez uczestników. Na koniec uczestnicy wybierali te filmy, które nakręcone były w Krakowie i powinny być pokazane turystom zagranicznym zmierzającym do Krakowa. O palmę pierwszeństwa walczyły dwa filmy - polska produkcja Vinci i amerykańska Lista Schindlera choć w grę wchodziły i inne ciekawe filmy.


O FILMIE:

BLUE HIGHWAY
| BLUE HIGHWAY
reż. Kyle Smith, USA 2013, 71’

On, ona i Ford Explorer z dmuchanym materacem. Wystarczy wsiąść do auta z Kerry i Dillonem i dać się ponieść filmowej trasie przez Stany Zjednoczone, od Alabamy po Los Angeles.

Dillon rozpoczyna właśnie nowe życie w Kalifornii. Kerry towarzyszy mu w drodze z Alabamy do nowego domu. Lubią swoje towarzystwo i zanim będę zmuszeni rozstać się na dłużej odbywają nieśpieszną podróż szlakiem ulubionych filmów. Wolni, szczęśliwi, spontaniczni zatrzymują się po drodze pod byle pretekstem. Odkrywają Stany i siebie nawzajem. Romans przeplata się z czarnym humorem i absurdalnymi sytuacjami. Ich Ameryka to nieskończony plan filmowy, pełen kadrów znanych z kinowego kanonu, który dzięki entuzjazmowi i niezobowiązującej atmosferze aranżowanej przez głównych bohaterów zauroczy nas od nowa.

Blue Highway to drugi film Kyle'a Smitha, którego debiutancka, godzinna komedia futbolowa Indycze rozgrywki (Turkey Bowl) została bardzo dobrze przyjęta na festiwalu SXSW w 2011 roku. Serwis indiewire.com określił wtedy reżysera jako „następcę Roberta Altmana”.

Główną rolę żeńską w filmie gra wschodząca gwiazda kina amerykańskiego Kerry Bish (ur. 1984, Nowa Zelandia) najbardziej znana z roli Lucy Benet w serialu Hoży doktorzy (Scrubs).

Szczegółowe informacje:
www.gotofilms.pl
www.facebook.com/GoToFilms


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum