kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy - Jack Strong


STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY
Jack Strong, reż. Władysław Pasikowski
czwartek, 13 lutego 2014, godz. 23.15

Studencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej przez młodych krakowskich filmoznawców w studenckim gronie.

Przed burzliwą wymianą zdań zapraszamy do posilenia się kanapkami, kawą i herbatą.


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł


JACK STRONG | JACK STRONG
reż. Władysław Pasikowski, Polska 2014, 128’

Najbardziej oczekiwana polska premiera tego roku. Władysław Pasikowski, twórca Pokłosia, sięga po ukrywaną przez lata, prawdziwą historię największego szpiega naszych czasów. W roli pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - Marcin Dorociński (Obława, Róża, Rewers).

Pułkownik Ryszard Kukliński ma dostęp do najtajniejszych akt Układu Warszawskiego. Kiedy dowiaduje się o poufnych planach, które mogą doprowadzić do wybuchu III wojny światowej, postanawia działać. Podejmuje współpracę z CIA. Funkcjonując w samym środku systemu sowieckiego jest skazany na samotną walkę, o której nie może powiedzieć nawet własnej żonie. Jak długo będzie mógł działać za plecami KGB? Przekazując Amerykanom tajne dokumenty wie, że ryzykuje życiem. Nie tylko swoim, ale także swoich synów i żony. Kiedy w walce o wolność zaryzykuje wszystko, wszystko może stracić.

Marcinowi Dorocińskiemu na ekranie towarzyszą Patrick Wilson (Watchmen. Strażnicy, Anioły w Ameryce, Prometeusz), Maja Ostaszewska (Katyń, Uwikłanie) oraz Dagmara Domińczyk (Kinsey, Hrabia Monte Christo).

PARTNERZY:

      


PATRONI MEDIALNI:

      

       

  
Bookmark and Share

archiwum