kpb

Dobry Wieczór Filmowy w Bollywood

DOBRY WIECZÓR FILMOWY W BOLLYWOOD

Najbardziej bollywoodzkie kino w mieście zaprasza na kolejne tytuły z Bollywood!

Od piątku, 3 listopada, na naszych ekranach BUNTY I BABLI - tylko u nas!

Z tej okazji, w sobotnią noc, 4 listopada - DOBRY WIECZÓR FILMOWY W BOLLYWOOD!

Dobry Wieczór Filmowy to zestaw dwóch, połączonych tematycznie lub osobą reżysera, filmów, które można obejrzeć w miły weekendowy wieczór za promocyjną cenę - 2 filmy za 20 zł.

W programie wieczoru bollywoodzkiego - duża porcja zabawy:

20.30 BUNTY I BABLI | BUNTY AUR BABLI, reż. Shaad Ali, Indie 2005, 170'

ok. 23.30 w przerwie między filmami pokaz grupy Ewy Wardzały w klasycznym tańcu Bharata Natyam.

Po występie będzie można potańczyć przy rytmach muzyki bolly i zakupić tradycyjną biżuterię indyjską!

ok. 24.00 ŻONA DLA ZUCHWAŁYCH  | DILWALE DULHANIA LE JAYENGE, reż. Aditya Chopra, Indie 1995, 189'

BILETY:
Bilet na dwa filmy – tylko 20 zł!
można także kupować bilety na poszczególne filmy
- w cenach:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)
10,90 zł (studencki)

Rezerwacje: (12) 423 07 68

FILMY:

BUNTY I BABLI | BUNTY AUR BABLI
reż. Shaad Ali, Indie 2005, 170’
występują: Abhishek Bachchan, Rani Mukherjee, Amitabh Bachchan

Bunty i Babli to współczesny hołd złożony bollywoodzkim filmom typu masala, bardzo popularnym w latach 70-tych, będącym mieszanką wielu różnych gatunków. Para głównych bohaterów, Bunty (Abhishek Bachchan) i Babli (Rani Mukherjee), to niepoprawni marzyciele, beztroscy, zwariowani i niezwykle pomysłowi. Pragnąc urozmaicić swe nudne, małomiasteczkowe życie, wyruszają w podróż po Indiach, po drodze oszukując i naciągając kogo się da. Robią to jednak z wyjątkowym wdziękiem, a do tego pozostają nieuchwytni, dzięki czemu zyskują miano najsłynniejszej pary Indii. W pościg za nimi rusza wkrótce stary policyjny wyga (brawurowy Amitabh Bachchan), który za wszelką cenę pragnie ich odnaleźć i unieszkodliwić.
Film otrzymał szereg nagród indyjskiego przemysłu filmowego, w tym za najlepszą ścieżkę dźwiękową i choreografię do piosenki Kajra Re (z udziałem Aishwaryi Rai); Kajra Re zostało utworem roku 2005.

ŻONA DLA ZUCHWAŁYCH | DILWALE DULHANIA LE JAYENGE
reż. Aditya Chopra, Indie 1995, 189’
występują: Kajol, Shah Rukh Khan

Żona dla zuchwałych, dziś już bollywoodzki klasyk, to jeden z najbardziej znanych i najdłużej granych indyjskich filmów w historii, nagrodzony w kilku różnych kategoriach, w tym jako najlepszy film 1995 roku. To właśnie w Miłości dla odważnych megagwiazdy Bollywood – Shahrukh Khan (w roli Raja) i Kajol (w roli Simran) – stworzyły swój najsłynniejszy duet. Raj i Simran to młodzi Pendżabczycy mieszkający z rodzinami w Londynie, którzy poznają się i obdarzają uczuciem w czasie podróży z przyjaciółmi po Europie. Ojciec Simran jest jednak silnie związany ze swą ojczyzną, dlatego postanawia, że córka wyjdzie za syna jego przyjaciela i osiądzie w Pendżabie. Gdy dowiaduje się, że Simran zakochała się w kimś innym, natychmiast wywozi do Indii całą rodzinę. Raj rusza w ślad za nimi. Będzie musiał się pokonać szereg przeszkód, by przekonać do siebie rodziców ukochanej, przechytrzyć upatrzonego przez nich kandydata na męża dla Simran i samemu nie dać się wyswatać z inną.     

Bookmark and Share

archiwum