kpb

World Shorts: Francja

WORLD SHORTS: FRANCJA
środa, 19 grudnia 2012, godz. 21.00

Jesienią 2012 World Shorts wraca z zestawem najciekawszych krótkometrażowych produkcji z Francji.

92-minutowy program przygotowany we współpracy z Instytutem Francuskim w Warszawie, składać będzie się z sześciu intrygujących, współczesnych francuskich obrazów, które docenione zostały na wielu znaczących międzynarodowych festiwalach, takich jak Cannes, Sundance czy London Film Festival. Złożona z animacji i filmów aktorskich kompilacja to godny następca, wyjątkowo gorąco przyjętych przez polską publiczność programów z cyklu Magic Paris.

Fundacja Ad Arte, organizator cyklu World Shorts, od lat proponuje polskim widzom to, co najlepsze w światowym krótkim metrażu. World Shorts to autorski projekt, który w kolejnych swoich odsłonach przybliża najciekawsze krótkie filmy z różnych krajów. Dotychczas pokazywaliśmy już m.in. produkcje z Danii, Grecji i Szwecji. Każdorazowo, program dobierany jest tak, aby jak najpełniej pokazać specyfikę wybranej kultury, towarzyszącego jej społecznego krajobrazu oraz temperamentu mieszkańców danego kraju.


BILETY:
14 zł
(normalny) | 12 zł (ulgowy)
karnet na 2 wieczory (WS + FS): 20 zł

Z biletem na Future Shorts (czwartek, 20 grudnia) 
- wejście tylko 10 zł!


Program:

Czas trwania: 92'

THE LITTLE DRAGON
reż. Bruno Collet / animacja / 9'

35 lat po śmierci Bruce'a Lee jego dusza odrodziła się w lalkowej podobiźnie. Pewna siebie, gumowa zabawka postanawia zawojować świat. Film był wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach (m.in. Sundance i London Film Festival).

IN OUR BLOOD
reż. Guillaume Senez / dramat / 16'

17-letni Lionel pochodzi ze zwyczajnej, średnio zamożnej francuskiej rodziny. Na zewnątrz wszystko wydaje się w porządku, ale za ścianami domu Lionel jest bity przez ojca. Tymczasem już niedługo sam zostanie tatą. Będzie musiał podjąć decyzję. Opuścić dom i skazać swojego młodszego brata na łaskę brutalnego ojca, czy też zostawić swoje własne dziecko bez rodzicielskiej opieki? Zwycięzca festiwalu w Odense.

THE WOUNDED KNEE AND THE STANDING MAN
reż. Yann Chayia / dramat / 16'

Pewnego ranka 14-letni Jonas znajduje swoją matkę martwą w łóżku. Wyrusza więc w podróż, aby odnaleźć ojca, z którym nie miał kontaktu od lat. Zarówno spotkanie, jak i przekazanie wieści o śmierci matki nie będą dla niego łatwe... Film pokazywany m.in. na festiwalach w Cannes i Clermont-Ferrand, doceniony przez międzynarodowe jury festiwalu w Cork.

MADAGASKAR
reż. Bastien Dubois / animacja / 10'

Animowany dziennik z wyprawy europejskiego podróżnika, odkrywającego malgaską kulturę, m.in. rytuał Famadihana. Kolejne strony zapisków ożywają na naszych oczach, gdy zgłębiamy nieznane zwyczaje tubylców.

MEDIA PLAN
reż. Bernard Tanguy / dramat / 18'

Peter został właśnie zatrudniony w wydziale telekomunikacyjnym wielkiej korporacji. Krok po kroku odkrywa egzotyczny świat wielkich potentatów...

IT'S FREE FOR GIRLS
reż. Marie Amachoukeil, Claire Burger / dramat / 23'

Za kilka dni Laetita będzie miała końcowy egzamin w zawodowej szkole fryzjerskiej. Wraz z najlepszą przyjaciółką Yeliz od dawna marzyły o założeniu salonu fryzjerskiego. Dzień przed egzaminem postanawiają pójść na imprezę... 
Bookmark and Share

archiwum