kpb

Dojrzałe kino - Najświętsza Panienka, Koptowie i ja + gość specjalny!Kino Pod Baranami zaprasza wszystkich Dojrzałych Widzów na cykl seansów DOJRZAŁEGO KINA.

W środowe przedpołudnia prezentujemy wybrany film z bieżącego repertuaru. Pani red. Maria Malatyńska w swojej przedmowie nakreśla ciekawe aspekty oglądanego filmu, a oczekiwanie na seans umila słodki poczęstunek, kawa i herbata. Dojrzałe Kino to niepowtarzalne okazja do spotkania w miłym gronie i dyskusji o dobrym kinie.

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

28 listopada zapraszamy na pokaz francuskiego dokumentu Najświętsza Panienka, Koptowie i ja. Polską premierę film miał podczas tegorocznej edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Gościem specjalnym pokazu będzie Anita Piotrowska, krytyk filmowy, redaktorka Tygodnika Powszechnego, członek Rady Programowej Krakowskiego Festiwalu Filmowego i Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych FIPRESCI.


Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilety dla seniorów: 12 zł
.środa, 28 listopada 2012, godz.
11.00

NAJŚWIETSZA PANIENKA, KOPTOWIE I JA | LA VIERGE, LES COPTES ET MOI
reż. Namir Abdel Messeeh, Francja 2011, 92’

Berlinale 2012
Cannes 2012
Krakowski Festiwal Filmowy 2012
Doha Tribeca Film Festival 2011 - Najlepszy Film Dokumentalny
Nyon 2012 - Nagroda Publiczności


Zabawna i wzruszająca komedia dokumentalna.


Namir jest młodym Francuzem o egipskich korzeniach, który chce nakręcić film o objawieniach maryjnych wśród Koptów, wspólnoty chrześcijańskiej zamieszkującej Egipt.

Jednak gdy przyjeżdża do ojczyzny przodków, sytuacja wymyka mu się spod kontroli. Na przeszkodzie stają mu: niechętna do opowieści społeczność koptyjska, blokujący fundusze producent i w końcu matka, która zabrania synowi rozmów z egipską rodziną. Wtedy Namir wpada na niezwykły pomysł: postanawia pokazać cud na ekranie.

Film zamienia się w niezwykle osobistą opowieść o własnych korzeniach, o wierze i w końcu o magii kina.

„W tym smakowitym, jedynym w swoim rodzaju filmie młody reżyser zwraca swoje spojrzenie - delikatne i pełne humoru zarazem - na wiarę, Egipt, własną matkę i... samego siebie” TV5 Monde

„Zaskakujący debiut, w którym odkrywamy równocześnie pamiętnik, dokument, reportaż i czystą zwariowaną komedię” Le Figaro
Partnerzy:


Bookmark and Share

archiwum