kpb

Inauguracja VII edycji akcji Kraków Przyjazny Maluchom

INAUGURACJA VII EDYCJI AKCJI
KRAKÓW PRZYJAZNY MALUCHOM
14 września 2012, godz. 12.00

W piątek, 14 września, o godzinie 12.00 w Kinie Pod Baranami odbędzie się uroczyste rozpoczęcie VII edycji akcji Kraków Przyjazny Maluchom.

Jak co roku szukamy miejsc, które są przyjazne i komfortowe dla rodziców i ich dzieci. Rok 2012 został ogłoszony Rokiem Janusza Korczaka związku z tym będziemy prowadzić cykliczne warsztaty promujące idee i myśli Korczaka, które są uniwersalne i ponadczasowe. Spotkania te będą odbywać się raz w tygodniu, przez cały okres trwania kampanii w wybranych miejscach, które posiadają certyfikat naszej akcji - tłumaczą organizatorzy.

Podczas uroczystości otwarcia zaprezentowany zostanie film BOBASY, który przedstawia wzruszający, barwny i zaskakująco zabawny obraz największego cudu natury jakim jest dziecko. Dodatkowo spotkanie uświetni obecność Anny i Krzysztofa Kobusów - podróżników i dziennikarzy, którzy od wielu lat zwiedzają świat wraz z dziećmi. Informacje o ich licznych podróżach można znaleźć na stronie www.malypodroznik.pl.

Projekcja filmu BOBASY odbędzie się w warunkach, pozwalających na oglądanie filmu w towarzystwie malucha (jakie panują podczas cyklu BARANKI W PIELUCHACH)
- przyciszony dźwięk, rozjaśniona sala, przewijak..

Kino Pod Baranami, które w piątek gościć będzie organizatorów akcji, zostało do tej pory pięciokrotnie uhonorowane tytułem „Miejsca Przyjaznego Maluchom”.Wstęp wolny.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie Kina!BOBASY | BÉBÉ(S)
reż. Thomas Balmes, Francja 2011, 79'

Trzykrotny zdobywca Cezara i współtwórca światowych sukcesów Mikrokosmosu i Makrokosmosu Bruno Coulais oraz autor najbardziej kasowych francuskich komedii w Polsce - Mikołajek oraz Asterix i Obelix: Misja Kleopatra Alain Chabat przedstawiają wzruszający, barwny i zaskakująco zabawny obraz największego cudu natury.

W zjawiskowych Bobasach obserwujemy pierwszy rok z życia czwórki maluchów, od niezapomnianej chwili narodzin aż do przełomowego pierwszego kroku dzielnych bohaterów. Cztery sympatyczne brzdące zdaje się wszystko dzielić, ale w obiektywie kamery cenionego dokumentalisty Thomas Balmesa energiczna Mari z Tokio, niezłomny Ponijao z Namibii, wszędobylski Bayarjagal z Mongolii, oraz pławiąca się w luksusach Hattie z San Francisco udowadniają, że ciekawość świata, pęd do przygody i bezkresna miłość do mamy łączy dzieciaki ze wszystkich krańców świata.

„Niezwykły film z rozkosznymi gwiazdami, pełen ciepłego, orzeźwiającego poczucia humoru” Claudia Puig, USA Today
Organizatorzy
:

PR Inspiration
Gazeta Wyborcza Kraków

Patronat honorowy:

Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski

Partner akcji:

Wrota Małopolski

Patroni medialni akcji:

TVP Kraków
Radio Kraków
Miasto Dzieci
eDziecko
Bookmark and Share

archiwum