kpb

Miejsce Przyjazne Maluchom 2012

Kino Pod Baranami niezmiennie od ponad sześciu lat pozostaje Miejscem Przyjaznym Maluchom - uznali w niedzielę, 28 października 2012 roku, organizatorzy akcji „Kraków przyjazny maluchom”, przyznając nam po raz szósty specjalny certyfikat.

Organizatorzy akcji docenili pracę, jaką wkładamy w rozwój oferty dla dzieci i rodziców, która obejmuje pokazy z cyklu Baranki Dzieciom i Baranki w pieluchach.

Baranki Dzieciom to cykl filmowych poranków, w ramach którego prezentowany jest dorobek polskiej i zagranicznej kinematografii dziecięcej. W ostatniej edycji dominowały polskie animacje dziecięce, czyli ponadczasowe bajki z Kotem Filemonem czy Wróblem Ćwirkiem w roli głównej.
Baranki Dzieciom to, poza spotkaniami z X Muzą, również okazja do kształtowania kreatywności najmłodszych widzów, którzy biorą udział w autorskich warsztatach prowadzonych przez założycieli Famigi – centrum aktywnego wypoczynku i rozwoju dla rodziców i dzieci, oraz zajęciach plastycznych i zabawach perkusyjnych. Mali widzowie mają także okazję poznania kina „od kuchni”, zwiedzając kabinę operatorską. Szczególną atrakcją są spotkania cyklu Baranki Dzieciom, towarzyszące festiwalom czy przeglądom filmowym, m.in. Festiwalowi Filmu Niemego, Tygodniowi Kina Hiszpańskiego czy Festiwalowi Conrada. 

Baranki w pieluchach to z kolei cykl seansów stworzony z myślą o młodych rodzicach, którzy nie chcą rezygnować z oglądania najnowszych premier filmowych na dużym ekranie, a często bywają do tego zmuszeni z uwagi na konieczność opiekowania się dziećmi. Dlatego na seanse z cyklu Baranki w pieluchach rodzice zapraszani są wraz z niemowlakami. Obsługa Kina natomiast pomaga Mamom wynieść wózki na piętro. W sali panuje przyjemny półmrok, a filmy wyświetlane są z odpowiednio przyciszonym dźwiękiem. Dzięki warunkom sprzyjającym dobremu samopoczuciu dzieci, rodzice mogą bez obaw koncentrować uwagę na ekranie.

Dziękujemy za to zaszczytne wyróżnienie!


Organizatorami akcji są:
PR Inspiration, Gazeta Wyborcza

Honorowy patronat
nad kampanią objął Prezydent Miasta Krakowa,

a patronem medialnym akcji są: portale Miastodzieci.pl i Wrota Małopolski.

Bookmark and Share

archiwum