kpb

Dojrzałe kino - Nic do ocleniaJak co tydzień, i w najbliższą środę Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. W środę, 22 czerwca przedstawimy efektowną francuską komedię Dany'ego Boona, twórcy Jeszcze dalej niż północ

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilet na seans: tylko 11 zł.


środa, 22 czerwca 2011, godz. 11.00

NIC DO OCLENIA | RIEN À DÉCLARER
reż. Dany Boon, Francja/Belgia 2011, 105'

Nic do oclenia to drugi, po Jeszcze dalej niż północ, przebój francuskiego komika Dany'ego Boona - tak jak poprzednio - scenarzysty, reżysera i odtwórcy głównej roli w jednym.

Film, który w weekend otwarcia obejrzało 3 miliony Francuzów.

Historia dwóch nienawidzących się celników - Belga i Francuza, którzy po zlikwidowaniu granic na terenie UE zmuszeni są pracować razem.

Doskonała komedia w klimacie serii o żandarmie z Louisem de Funes, w gwiazdorskiej obsadzie!

1 stycznia 1993 - zniesienie granic celnych w UE. Dwóch agentów służby celnej - jeden Belg i jeden Francuz - dowiaduje się, że ich posterunki graniczne, ta w francuskim Courquain i ta w belgijskim Koorkin, niedługo znikną. Frankofobiczny ze strony ojca, zagorzały agent belgijskiej służby celnej Ruben Vandevoorde zmuszony zostaje do stworzenia pierwszego mobilnego francusko-belgijskiego posterunku granicznego. Jego francuski partner, Mathias Ducatel, odbierany przez Rubena, jako odwieczny wróg jest potajemnie zakochany w siostrze Rubena. Wywołując szok otoczenia zgadza się zostać partnerem Vandevoorde'a, aby patrolować razem bezdroża po obu stronach zniesionej granicy, w specjalnym pojeździe międzynarodowej jednostki celnej - rozpadającym się Renault Sedanie.

Dany'emu Boonowi na ekranie partneruje Benoît Poelvoorde (Coco Chanel, Aaltra).
Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum