kpb

Dojrzałe kino - Między światamiJak co tydzień, i w najbliższą środę Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałą widownię na premierowy film, po którym będzie okazja do rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach. W środę, 18 maja o godz. 11.30 - nominowany do Oscara kameralny dramat o małżeństwie przeżywającym kryzys po śmierci młodego syna. 

Projekcji filmu tradycyjnie towarzyszyć będzie rozmowa przy kawie i herbacie.

Bilet na seans: tylko 11 zł.


środa, 18 maja 2011, godz. 11.30

MIĘDZY ŚWIATAMI | RABBIT HOLE
reż. John Cameron Mitchell, USA 2010, 91'

nominacje do Oscara i Złotego Globu za pierwszoplanową rolę kobiecą dla Nicole Kidman

Ekranizacja nagrodzonej Pulitzerem sztuki
ukazująca - podobnie jak filmy American Beauty i Droga do szczęścia - losy małżeństwa na życiowym zakręcie.

Nicole Kidman zachwyca w, okrzykniętej przez krytyków najlepszą w jej dorobku aktorskim, roli kobiety, która po dramatycznym przeżyciu próbuje odnaleźć się na krawędzi dwóch światów. Niezrozumiana przez twardo stąpającego po ziemi męża (Aaron Eckhart), znajduje pocieszenie w przyjaźni z tajemniczym młodzieńcem, który kiedyś przyczynił się do śmierci jej synka.

Między światami jest wspólnym dziełem reżysera Johna Camerona Mitchella (Shortbus, Cal do szczęścia) i cenionego dramatopisarza Davida Lindsaya-Abaire’a, który na potrzeby filmu adaptował własną sztukę pod tym samym tytułem.

„Porywająca kreacja Kidman, która gra swoją postać na dwóch poziomach. Udaje jej się pokazać bohaterkę w życiu codziennym i coraz bardziej pogrążającą się we własnej jaźni” Kirk Honeycutt, The Hollywood Reporter

Między światami to dwa równoległe światy i dwie wybitne role: Nicole Kidman oraz Aarona Eckharta” Peter Debruge, Variety

„Genialna, dyskretna reżyseria Johna Camerona Mitchella pozwala zabłysnąć aktorom, którzy na pewno zostaną dostrzeżeni w wyścigu oscarowym”
Katey Rich, Cinema Blend
Partnerzy:

  
Bookmark and Share

archiwum