kpb

El Paraíso

tytuł oryginalny: El Paraíso

reżyseria: Enrico Maria Artale
aktorzy: Edoardo Pesce, Margarita Rosa de Francisco, Maria del Rosario

czas trwania: 106 min.
produkcja: Włochy 2023
język: włoski
napisy: polskie
in Italian with Polish subtitles
info: Cinema Italia Oggi

MFF w Wenecji 2023 - Konkurs Horyzonty: Najlepsza aktorka (Margarita Rosa de Francisco), Najlepszy scenariusz, Nagroda Arca Cinemagiovani

Julio (Edoardo Pesce) ma prawie czterdzieści lat i nadal mieszka z matką w pobliżu rzeki w nadmorskiej dzielnicy Fiumicino, niedaleko Rzymu. Jego matka (Margarita Rosa De Francisco Baquero), zmuszona w młodości do opuszczenia rodzinnej Kolumbii, jest silną kobietą, z którą mężczyzna ma złożoną relację.

Dzielą ze sobą wszystko, od pasji do tańców latynoamerykańskich, po pracę w charakterze kurierów narkotyków. Łącząca ich więź zostanie wystawiona na próbę wraz z przybyciem młodej Kolumbijki zamieszanej w handel narkotykami.

Film, który podbił konkurs „Horyzonty” ubiegłorocznego festiwalu w Wenecji (aż trzy nagrody!), to opowieść o sile rodzicielskiego uczucia z wszelkimi jego konsekwencjami. Artale kreśli cienką granicę, jaka oddziela miłość od szaleństwa i wsparcie od opresji. Zastanawia się też, czy potrafimy wytyczyć linię między głębokim matczynym uczuciem a paraliżującym lękiem przed samotnością.

| A mother-son love story, a vivid tragedy that immerses its heroes in the ever-shifting shades of their deepest states of mind.

Prezentowany w ramach Cinema Italia Oggi 2024.

Bookmark and Share

Zobacz ten film:

  • Wtorek
    18 czerwca Tuesday June 18