kpb

Spacer z aniołami

tytuł oryginalny: Spacer z aniołami

reżyseria: Tomasz Wysokiński
aktorzy: Jeremaiah Marobyane

czas trwania: 84 min.
produkcja: Polska 2021
premiera: 2021-06-11
język: dialekty afrykański, angielski
napisy: polskie
in African dialects and English with Polish subtitles

61. Krakowski Festiwal Filmowy: Złoty Lajkonik, Nagroda Specjalna w konkursie ogólnopolskim, udział w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych


Każdego dnia w RPA znikają dzieci. Uciekają z domów, są z nich wyrzucane lub uprowadzane, a potem zostają niebezpiecznymi przestępcami, zmusza się je do prostytucji lub padają ofiarą mordów rytualnych. Misją mężczyzny o imieniu Jerry jest ich odnajdywanie. W Spacerze z Aniołami towarzyszymy mu w poszukiwaniach dziewczynki porwanej w Soweto. Duchy przodków mówią, że dziecko żyje, ale ostrzegają, że odnalezienie go może spowodować śmierć jego matki. Poszukiwania podjęte przez Jerry'ego przywołują bolesne wspomnienia. Będąc jeszcze dzieckiem, żył na ulicy, skąd zrekrutowano go w szeregi zbrojnego ramienia Afrykańskiego Kongresu Narodowego, w którym walczył z reżimem apartheidu. Zabliźnione rany krwawią na nowo, a konfrontacja z przeszłością ujawnia prawdziwą duszę Jerry'ego.

 

| Children routinely disappear in South Africa. Organised business, local conspiracy of silence and blood clotting stories often stand behind it. Jerry, who has been fighting his demons since childhood, makes an attempt to find a girl who was kidnapped a few years ago. His investigation leads him to the very heart of darkness.

Prezentowany w ramach Spacer z aniołami - pokazy specjalne.

 


ZWIASTUN:

Bookmark and Share