kpb

Baranki Dzieciom - Małpy w kosmosieBARANKI DZIECIOM to cykl przygotowany specjalnie dla naszych najmłodszych Widzów!

Zapraszamy w każdą niedzielę!

Filmy w polskiej wersji językowej.

Po seansach zawsze odbywają się zajęcia plastyczne dla dzieci, mające na celu kształtowanie kreatywności naszych najmłodszych widzów.

Zapraszamy także do zwiedzenia kabiny operatorskiej!

Bilety: 10 zł
Dzieci poniżej 5 lat - gratis


niedziela, 14 marca, godz. 10.00


MAŁPY W KOSMOSIE | SPACE CHIMPS
reż. Kirk De Micco, USA 2008, 81'

Ham III to wyjątkowo inteligentny szympans, pochodzący z rodu dzielnych zdobywców kosmosu. Gdy ambitny senator wpada na pomysł wysłania sondy Horizon w poszukiwaniu inteligentnych istot we wszechświecie, Ham III znajdzie się pośród specjalnie wyszkolonych astro-małp, wybranych do wykonania tej niebezpiecznej misji. Podczas jej trwania trafi wraz z innymi człekokształtnymi kosmonautami, Tytanem i Luną, na niezwykłą planetę, którą włada szurnięty tyran. Czy w obliczu śmiertelnych zagrożeń małpy staną na wysokości zadania i wyzwolą ciemiężonych mieszkańców kosmosu?

Małpy w kosmosie żartobliwie nawiązują do samych początków amerykańskiego programu kosmicznego, a konkretniej jego pierwszego bohatera. Nazywany „Johnem Glennem wśród małp”, szympans Ham wystartował z przylądka Canaveral 31 stycznia 1961 i przebył 155 mil, lądując bez szwanku w wodach Atlantyku. W nagrodę za męstwo otrzymał... jabłko.

Specjalnie dla filmu głosu użyczyli m.in.: Marcin Hycnar, Kamilla Baar, Grzegorz Pawlak, Bartosz Obuchowicz, Miłogost Reczek i Piotr Machalica.


Patroni medialni cyklu:

www.czasdzieci.pl     MiastoDzieci.pl

Bookmark and Share

archiwum