kpb

Baranki w pieluchach - Niezasłane łóżka

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

4 marca zapraszamy na stylowe brytyjskie kino niezależne, film NIEZASŁANE ŁÓŻKA

Wśród zakupionych biletów na pokazy Baranków, raz w miesiącu odbywać się będzie losowanie nagród ufundowanych przez Pieluszkarnię lub Sklepik Naturalny.

BILETY: tylko 10 zł!czwartek, 4 marca, godz. 11.00

NIEZASŁANE ŁÓŻKA | UNMADE BEDS
reż. Alexis Dos Santos, Wielka Brytania 2009, 92'  

Drugi film fabularny cieszącego się uznaniem reżysera Alexisa Dos Santosa. Niezasłane łóżka to nowoczesne brytyjskie kino niezależne z akcją umieszczoną we współczesnym kosmopolitycznym Londynie. Opowieść o dwóch młodych ludziach, którzy szukają swojego miejsca w świecie.

20-letni Axl przyjeżdża do Londynu, aby odszukać ojca, który w dzieciństwie go porzucił. Gdy odkrywa, że ojciec jest agentem nieruchomości i ma nową rodzinę, zgłasza się do niego jako student poszukujący mieszkania. Oglądając kolejne lokale, Axl czuje się coraz bardziej uwięziony w roli, jaką sobie narzucił i nie potrafi wyznać prawdy. Szuka ucieczki od swojego problemu w modnych, londyńskich klubach na East Endzie i staje się częścią nietypowej rodziny zamieszkującej anarchistyczny, tętniący życiem skłot.

Podczas gdy Axl stara się odzyskać swoją tożsamość, Vera - również mieszkanka skłota - pragnie uciec od swoich problemów po bolesnym zawodzie miłosnym. Kiedy więc spotyka pewnego charyzmatycznego nieznajomego, nic mu o sobie nie mówi, lecz rozpoczyna zmysłową grę. Dodatkowych emocji dostarcza Verze przeczucie, że znalazła swoją bratnią duszę. 

Mimo, że Axl i Vera mieszkają w tym samym budynku, ich ścieżki długo się nie przecinają. Ich historie - zabawne i tajemnicze, romantyczne i przejmujące - nawiązują do siebie i tworzą kontrasty, by wreszcie ostatecznie się zderzyć.

W filmie występują Déborah François (główna rola kobieca w Dziecku braci Dardenne), Fernando Tielve (debiutował w Kręgosłupie diabła Guillermo del Toro, później w filmach Mroczna Argentyna i Duchy Goi). Całości dopełnia porywająca muzyka brytyjskich zespołów niezależnych.

Alexis Dos Santos wsławił się debiutanckim Glue - opowieścią o młodzieży z małego miasteczka rozgrywającą się w jego rodzinnej Argentynie. Film obsypano 15 nagrodami na festiwalach filmowych na całym świecie.

Odtrutka na "dwudziestolatków Made In Hollywood" – w kosztownych ciuchach, w drogich autach i z abstrakcyjnymi dramatami. (...) skromny, cichy, sympatyczny i z pomysłem zrealizowany film, który ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Pozytywnie "offowy" i bardzo przystępny, niezobowiązujący. Dagmara Romanowska, Onet.pl

Świetnie zrealizowana, błyskotliwie opowiedziana i efektownie sfotografowana opowieść o grupie londyńskich squatersów przywodzi na myśl kultowe Orbitowanie bez cukru. Tomasz Bielenia, Interia.pl


Cykl polecają:

Kreatywka   Pieluszkarnia Klub KanguraMłyn Fitness     MiastoDzieci.pl Sklep Naturalny Baby ShowerMali Turyści  
Bookmark and Share

archiwum